Lista spektakli

 • Ach! Odessa - Mama... / projekt plakatu: Andrzej Pągowski

  Odessa była taka jak Łódź. Ziemia obiecana dla wszystkich, którzy chcieli szybko się wzbogacić. Dla kupców eksportujących ukraińską pszenicę oraz dla handlarzy i przemytników korzystających z odeskiej strefy wolnocłowej.

 • Aktorzy żydowscy / proj. Filip Zagórski
  Spektakl „Aktorzy żydowscy” to fantazja na temat aktorów Teatru Żydowskiego. Fantazja oparta jest na opowieści, ale daleka od prawdy dokumentalnej. Zmyślenie bywa więcej warte, kiedy gwarancją jego prawdziwości staje się własna twarz. Ale czy twarz aktora może być wiarygodna?
 • Bóg zemsty / projekt plakatu: Adam Żebrowski

  „Bóg zemsty” to jedno z najwybitniejszych osiągnięć dramatopisarskich Szaloma Asza. Ten wielki, żydowski pisarz urodził się w Kutnie, niecałe sto kilometrów od Warszawy, a jest dziś w Polsce prawie całkiem zapomniany.

 • Bonjour Monsieur Chagall

  Czy da się pokonać odległość, dzielącą obraz od jego odbiorcy, i wskoczyć w sam środek czyjejś twórczości? Taką próbę stanowi muzyczny spektakl „Bonjour Monsieur Chagall”, zainspirowany biografią tego wielkiego artysty, jego poezją w języku jidysz oraz dwoma spotkaniami, jakie odbył z malarzem Szymon Szurmiej. 

 • Dla mnie bomba / projekt plakatu: Andrzej Pągowski
  Przedstawienie kabaretowo-muzyczne przywołujące klimat przedwojennej Warszawy. A w nim: taniec, rewia, piosenki, skecze, żarty, anegdoty oraz hity najlepszych kabaretów. Spektakl otrzymał Honorowy Złoty Liść Retro 2014 XI edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro.
 • Dybuk / proj. Joanna Górska, Jerzy Skakun | Homework
  Spektakl „Dybuk” oparty jest na należącym do klasyki dramatu żydowskiego tekście Szymona An-skiego, będącym jidyszowym „Romeo i Julią”, ludową legendą opowiadającą o duszy zmarłego ucznia jesziwy, wcielającej się w ciało ukochanej. Maja Kleczewska i Łukasz Chotkowski nadają tej historii szersze znaczenie, czyniąc z niej opowieść o złamanym przymierzu pomiędzy narodami i powracającej pamięci.
 • George and Ira Gershwin
  „George & Ira Gershwin" w reż. Jana Szurmieja to nie tylko muzyczna monografia złożona z utworów znakomitego duetu, w którym młodszy z braci był genialnym kompozytorem, a starszy wybitnym autorem tekstów. To przede wszystkim opowiedziana piosenkami niezwykle frapująca historia z życia kobiety i mężczyzny, niepotrafiących odnaleźć się w gąszczu wielkiego miasta.
 • Ginczanka. Chodźmy stąd
  Opowieść – o czym? – o życiu i śmierci – kogo? – Zuzanny Poliny Gincburg czy Zuzanny Ginczanki? – opowieść o miłości czy o wojnie? – o życiu czy umieraniu?
 • Golem / proj. Homework
  „Golem”, po „Dybuku” i „Malowanym Ptaku”, jest ostatnią częścią tryptyku, realizowanego przez Maję Kleczewską i Łukasza Chotkowskiego w Teatrze Żydowskim. Tym razem legenda „Golema” będzie opowiedziana głosami Dzieci Holokaustu.
 • Jak w przedwojennym kabarecie

  Na Sylwestra dla Naszych Widzów przygotowaliśmy przedstawienie - niespodziankę. Przedstawienie - zaskoczenie. Przedstawienie - zawrót głowy. Do obejrzenia tylko tego jednego dnia. Specjalnie dla Was wszystko, co najlepsze.

 • Kamienica na Nalewkach
  Widowisko „Kamienica na Nalewkach” będzie wspólną podróżą do miejsc, których już nie ma, a które wracają echem melodii, głosami ulicznych śpiewaków i nawoływaniem matek, przypominających pociechom, że stygnie rosół i szabasowy czulent. Spektakl przeniesie Was do jedynego w swoim rodzaju świata, ukazującego życie codzienne Żydów z warszawskich Nalewek.
 • Kibice / proj. Przemysław Niciejewski

  Nasz projekt w Teatrze Żydowskim jest pomyślany jako realizacja w warunkach scenicznych spotkania, do którego nie dochodzi w przestrzeni publicznej: polscy Żydzi i kibice Legii Warszawa.

 • Koszałki opałki / projekt plakatu: Ewa Greś

  Muzyczny i humorystyczny spektakl powstał na podstawie felietonów młodego Janusza Korczaka pisanych do satyrycznych „Kolców” z przełomu XIX i XX wieku.

 • Malowany ptak
  „Malowany ptak” stanowi efekt powolnego uwalniania umysłu długo skutego strachem.
 • Marienbad / projekt plakatu: Andrzej Pągowski
  Dobra żona jest jak weksel – zawsze wraca. Przedstawienie muzyczne na podstawie prozy Szolema Alejchema o miłości, tęsknocie oraz wiecznie niespełnionych pragnieniach. Portret świata zamożnych Żydów z warszawskich Nalewek pokazany z dobrotliwym humorem.

Strony