Aktualności

Jesteś tutaj

Aktualności

Festiwal Singera – UROCZYSTE OTWARCIE FESTIWALU – koncert kantoralny

2016-08-28

UROCZYSTE OTWARCIE FESTIWALU – KONCERT KANTORALNY: Benzion Miller, Yaakov  Lemmer, Tzudik Greenwald z towarzyszeniem Warszawskiej Opery Kameralnej

Dyrygent: Yankale Rotner, akompaniament: Menachem Bristowski, prowadzenie: Dawid Szurmiej
Producent: Yosi Notkowitz

Benzion Miller – jeden z największych kantorów naszych czasów. Karierę rozpoczął jako pięciolatek. Wiedzę na temat sztuki śpiewu hazzanut przekazał mu ojciec Aaron Miller, pod którego kierunkiem doskonalił swój warsztat wokalny. Teorię muzyki studiował w Montrealu u kantora Samuela Taube. Koncertuje na całym świecie, w najsłynniejszych salach koncertowych z najwybitniejszymi chórami i orkiestrami, ma na swoim koncie wiele nagrań muzyki liturgicznej, chasydzkiej i żydowskiej.

Jaakov Lemmer – światowej sławy kantor młodego pokolenia. Zaczynał karierę jako solista Behtel Choir pod opieką Benziona Millera. Jako artysta o międzynarodowej renomie, koncertuje przed publicznością na całym świecie. Występował na wielu festiwalach w Europie. W jego wszechstronnym repertuarze znajdują się utwory należące do kultury jidysz, a także operowe, broadwayowe i inne.

Tzudik Greenwald – obdarzony krystalicznie czystym, lirycznym głosem tenorowym kantor młodego pokolenia, posiadający szansę na stanie się jednym z najważniejszych współczesnych kantorów. Jego przewodnikami po sztuce śpiewu hazzanut byli kantor Moshe Stern oraz maestro Eli Yaffe. Wykonuje także pieśni chasydzkie.

Menachem Bristowski – wybitny pianista, od ponad 20 lat akompaniujący występom mistrzów śpiewu kantoralnego. Współpracował m.in. z Filharmonią Izraelską i Filharmonią Nowojorską. Występował w tak prestiżowych salach koncertowych, jak Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

Warszawska Opera Kameralna jest instytucją muzyczną o ponad 50-letniej historii. Repertuar Opery Kameralnej cechuje ogromna różnorodność muzycznych stylów i form prezentowanych dzieł: od średniowiecznych misteriów, poprzez opery wczesnego i późnego baroku, opery klasyczne, XVIII-wieczne pantomimy, opery Rossiniego, Donizettiego, po sceniczne dzieła współczesne, spośród których kilka powstało na zamówienie Warszawskiej Opery Kameralnej. Artyści Opery z powodzeniem wykonują również muzykę kameralną, oratoryjną i symfoniczną różnych epok. 

Synagoga im. Nożyków, ul. Twarda 6

Mężczyzn obowiązują nakrycia głowy. Miejsca nie są numerowane, liczba miejsc ograniczona.