Back to top

Aktualności

Jesteś tutaj

Aktualności

Festiwal Warszawa Singera: „KOMEDA AHEAD” – AHEAD TRIO

Otwarcie Singer Jazz Festival: „KOMEDA AHEAD” – koncert AHEAD TRIO |DE, PL|

Wystąpią: Christopher Dell (wibrafon), Marcin Oleś (kontrabas), Bartlomiej Oleś (perkusja)

AHEAD TRIO to międzynarodowa formacja wybitnych improwizatorów, wirtuozów i kompozytorów. Artyści z Polski i Niemiec interpretują muzykę legendy polskiego jazzu – Krzysztofa Komedy, bazując zarówno na tradycji jazzu jak i zdobyczach muzyki współczesnej. Nadają muzyce Komedy nowy, oryginalny wymiar, pełen emocjonalności, żywiołowości i finezji. 

Christopher Dell to jeden z najbardziej kreatywnych improwizatorów na niemieckiej scenie muzycznej. Absolwent prestiżowych uczelni, laureat nagrody Gary Burtona, Deutche Schallplattenpreis i wielu innych. Wibrafonista jazzowy i kompozytor muzyki współczesniej. Współpracuje z wybitnymi postaciami sceny europejskiej, w tym z wieloma legendami jazzu, takimi jak Benny Golson, Lee Konitz, Lalo Schifrin czy Peter Erskine

Bracia – Marcin Oleś kontrabasista i Bartłomiej Oleś perkusista – od ponad dziesięciu lat tworzą autorską muzykę, której głównym punktem odniesienia jest jazz. Są twórcami autorskich projektów oraz towarzyszą wielu sławnym jazzmanom z całego świata (Kenny Werner, David Murray, Rob Brown, Chris Speed, Erik Friedlander, Rudi Mahall, William Parker, Andrzej Przybielski), tworząc „rytmiczny dream team”, jak napisał o nich niemiecki magazyn JazzZeitung.

Synagoga im. Nożyków, ul. Twarda 6
Impreza biletowana, bilety do nabycia wkrótce

Mężczyzn obowiązują nakrycia głowy, miejsca nie są numerowane.