Back to top

Aktualności

Jesteś tutaj

Aktualności

Festiwal Warszawa Singera: „ME VART OIF GODOT” Samuela Becketta – TEATR YIDDISHPIL z Izraela

„ME VART OIF GODOT” [Czekając na Godota] Samuela Becketta – spektakl Teatru Yiddishpil z Izraela

Reżyseria i przekład: Joshua Sobol, scenografia i kostiumy: Edna Sobol, projekt świateł: Misha Chernyavsky, Inna Malkin, muzyka: Oded Gadir, konsultacja językowa: prof. Avraham Novershtern, tłumaczenie symultaniczne: Lora Sahar

Obsada: Dori Engel (Vladimir), Yuval Rapaport (Estragon), Emmanuel Hannoun (Pozzo), Yaakov Bodo (Lucky), Jonathan Szwarc (Boy)

Autor polskiego przekładu: Antoni Libera

Klasyczna sztuka Becketta w rewolucyjnej interpretacji i po raz pierwszy w historii przeniesiona na scenę w trzech językach: jidysz, francuskim i hiszpańskim. 
Wszystko zaczęło się od badań i przełomowych odkryć Valentina i Pierre’a Tomkine’ów, które za pierwowzór głównych bohaterów: Vladimira i Estragona, pozwoliły im wskazać dwóch francuskich Żydów uciekających z Paryża okupowanego przez nazistów – w pierwszej wersji sztuki jeden z głównych bohaterów miał na imię Levi, a Beckett zmienił je na Estragon dopiero w wersji drukowanej. Zgodnie z tym, co najprawdopodobniej było inspiracją Becketta do napisania tej sztuki, również miejsce i czas akcji zostały w spektaklu osadzone bardzo konkretnie – w południowej Francji, późną zimą i wczesną wiosną 1943 r. To wszystko odsłania zupełnie nowe warstwy znaczeniowe i burzy obraz wszystkiego, co do tej pory wiedzieliśmy o „Czekając na Godota”.

Duża scena Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138

Czas trwania: 1 godz. 40 min, spektakl bez przerwy
Spektakl z napisami w języku polskim
Bilety: 80 PLN, 60 PLN

Teatr Kwadrat nie prowadzi sprzedaży. Zakup i odbiór biletów możliwy jest jedynie w kasie Teatru Żydowskiego (Senatorska 35 bądź Al. Niepodległości 141a).