Back to top

Aktualności

Jesteś tutaj

Aktualności

Koncert Tencer | Masecki | Młynarski | Markowicz

Zapraszamy na koncert inaugurujący cykl wydarzeń Muzycznej Sceny Teatru Żydowskiego. Kuratorami programu zostali Marcin Masecki i Jan Młynarski – muzycy, którzy rok temu rozpoczęli podróż z muzyką okresu międzywojennego i wydali płytę „Noc w wielkim mieście”. Podczas pierwszego wydarzenia tego cyklu będziemy świętować jubileusz 50-lecia pracy artystycznej dyrektor teatru – Gołdy Tencer

Mijający rok jest szczególny dla nas pod wieloma względami. Jubileusz Gołdy Tencer, przyznanie nam siedziby na Próżnej, XV Festiwal Warszawa Singera – od lat robimy wszystko, by kultura i tradycja żydowska stanowiła ważny punkt na mapie Warszawy. 

Muzyczna Scena Teatru Żydowskiego to kolejny projekt, który ma towarzyszyć repertuarowi teatru i przybliżać Państwu zapomnianą już często muzykę i kulturę okresu międzywojennego, którą w znacznej części tworzyli Polacy żydowskiego pochodzenia. 

Masecki|Młynarski wskrzeszają utwory, które powstały już pod koniec lat 20-stych ubiegłego wieku. Wybitni kompozytorzy tacy jak Henryk Wars, Jerzy Petersburski czy bracia Artur i Henryk Gold, zasłuchani w płytach zza oceanu czy z Berlina, tworzyli hity na potrzeby filmu, kabaretu, teatru i rewii, a także na zamówienie coraz liczniejszych wytwórni płytowych takich jak Columbia czy Syrena Record.

Podczas kolejnych koncertów każdy z zaproszonych przez kuratorów muzyków, stanie przed takim samym zadaniem. Odnalezienia i zaaranżowania na nowo polskiej muzyki, która wiodła niegdyś prym i porywała do tańca tysiące ludzi. Projekt naszego teatru chce odkrywać na nowo muzykę okresu międzywojennego, wracając przy okazji do swoich muzycznych tradycji. Spędźcie z nami wieczór w Warszawie, której już nie ma!

Wystąpią:

Gołda Tencer – śpiew
Jan Młynarski – banjola, śpiew
Marcin Masecki – pianino
Marcin Markowicz – skrzypce

Miejsce koncertu: Klub Dowództwa Garnizonu w Warszawie, al. Niepodległości 141a
1 października, godz. 19:00

 

Wejściówki w cenie 70 zł.

Kup bilet