Back to top

Aktualności

Jesteś tutaj

Aktualności

„Sanatorium pod Klepsydrą” na podstawie tekstów Brunona Schulza - performance Agaty Dudy-Gracz

12 lipca obchodzimy 125. rocznicę urodzin Brunona Schulza, a już niedługo, bo 30 sierpnia aktorzy Teatru Żydowskiego w Warszawie wystąpią w niezwykłym projekcie jednej z najciekawszych reżyserek młodego pokolenia Agaty Dudy-Gracz. 30 sierpnia przywołają w pamięci niepowtarzalną magię świata Brunona Schulza i staną się pacjentami jego „Sanatorium pod Klepsydrą”. Wszystko rozgrywać się będzie w jednym z gmachów nowej siedziby Sinfonii Varsovia, w którym do niedawna mieścił się Instytut Weterynaryjny SGGW. 

Widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję odwiedzić to miejsce z wieloletnią historią na chwilę przed remontem i odbyć wraz z artystami niezwykłą podróż na pograniczu jawy i snu.  

Wydarzenie ma charakter otwarty: widz sam wybiera w jakiej kolejności zwiedza i kogo słucha, które piętro budynku odwiedza (UWAGA! brak miejsc siedzących, brak windy).

 

Reżyseria i inscenizacja – Agata Duda-Gracz
Kurator projektu – Jan Bończa-Szabłowski
Reżyseria światła – Katarzyna Łuszczyk 
Ruch sceniczny – Tomasz Wesołowski
Muzyka na żywo – Maja Kleszcz i Wojciech Krzak

WSTĘP WOLNY

Miejsce: Sinfonia Varsovia
ul. Grochowska 272

Partnerzy projektu: 

Szczególne podziękowania dla Dyrektora Janusza Marynowskiego za pomoc i współpracę przy projekcie.

Partner

* Państwowe Gimnzajum w Drohobyczu, 19 maja 1934 roku. Między rzędami ławek przechadza się pisarz Bruno Schulz, nauczyciel rysunku i prac ręcznych. Zginął w 1942 roku zastrzelony na ulicy drohobyckiego getta. Zdjęcie przechował nieżyjący dziś Mieczysław Makarski. Wspominał, że Schulz na lekcjach czytał fragmenty swoich książek, które im, uczniom, wydawały się nieco dziwne.