You are here

Biogram

Marta Zalewska

Marta Zalewska

Marta Zalewska - wokalistka, kompozytorka, producentka, multiinstrumentalistka i autorka tekstów. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie skrzypiec prof. Andrzeja Gębskiego. Współpracowała z artystami takimi jak Kayah, Julia Pietrucha, Mela Koteluk, Krystyna Prońko czy Grzech Piotrowski. Współpracuje z zespołami muzyki dawnej Ars Nova i Canor Anticus.

W 2016 roku dzięki wygranej w konkursie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu, Marta zadebiutowała z autorską piosenką 'Skrzydła' na 53.KFPP w Opolu.

Jesienią 2018 roku Marta została laureatką konkursu Czwórki Polskiego Radia: „Wydaj płytę z Będzie Głośno". Dzięki wygranej, nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia ukazał się jej debiutancki, autorski album – „Marta Zalewska". Utwór "No Worries" pochodzący z tego albumu stał się flagowym singlem promującym audioserial "Czarne Źródło" wydany przez Audiotekę w 2019 roku. Marta jest laureatką konkursu "Męskie Granie Young" dzięki któremu wystąpiła na 10-tej, jubileuszowej trasie Męskie Granie 2019. We wrześniu 2019 razem z zespołem wystąpiła na jednym z największych festiwali muzycznych w Skandynawii - Live At Heart w Szwecji. Jest kompozytorką i producentką muzyczną audiomusicalu "Jestem kim chcesz" powstałego we współpracy Audioteki i Teatru Roma, wspólnie z Krzysztofem Pacanem napisała również muzykę do spektaklu Muzeum Powstania Warszawskiego "Ostatnia Syrena" w reżyserii Michała Walczaka. Jest kompozytorką i producentką muzyczną ścieżki dźwiękowej do filmu muzycznego "Miasto zarazy" w reżyserii Michała Walczaka oraz muzyki do spektaklu Teatru Studyjnego w Łodzi w reżyserii Marcina Wierzchowskiego "To się nie może u nas wydarzyć". Marta prowadzi także vloga Zapomniane Polskie Piosenki w którym prezentuje wartościową polską - a nieco zapomnianą muzykę minionych dekad. Artystka przygotowuje obecnie drugą autorską płytę.