You are here

Biogram

Marta Tabęcka

Marta Tabęcka

Studentka I roku wydziału aktorskiego (specjalność Aktorstwo i Wokalistyka) Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. 

Od dziecka związana z muzyką, pochodzi z muzycznej rodziny. Ukończyła I i II stopień ZPSM im. Karola Szymanowskiego nr 4 w Warszawie, I stopień na flecie, II na Wydziale Rytmiki.  W latach 2016-2020 uczęszczała do Ogniska Musicalowego Jana Bzdawki szkoląc się w zakresie musicalu, każdy sezon pracy zwieńczając występem w Teatrze Muzyczny ROMA w Warszawie. Uczestniczyła także w licznych warsztatach musicalowych i tanecznych m.in. Letnie Warsztaty Musicalowe Młodzieżowej Akademii Musicalowej (lata 2013-2019), Mistrzowskie Warsztaty Taneczne „Lyrical Jazz” z Curtisem Angusem oraz Zimowe Warsztaty Musicalowe we Wrocławiu. W 2018 roku odbyła warsztaty w West End Stage Summer School w Londynie, zwieńczone występem w Her Majesty’s Theater. Rozwija się ruchowo i tanecznie (m.in. Egurrola Dance Studio - jazz/ modern jazz, czy East Side Dance Academy - hip hop). Od 2019 szkoli się wokalnie w Studiu Wokalnym Anny Ozner.

Debiutowała na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej w tango opericie Astora Piazzolli „Maria de Buenos Aires” w reż. Michała Znanieckiego, w roli młodej Marii.