Jesteś tutaj

Ostatni Syn

Spektakl

Ostatni Syn / proj. Marika Wojciechowska

Ostatni Syn, wychowywany jedynie przez kobiety, zaczarowany jest opowieściami o Ziemi, jej cudach, o księżycu, gwiazdach, o pięknie. Mama co wieczór roztacza przed nim baśniową narrację, podsycając jego ciekawość. Jednego tylko mu nie wolno. Opuścić kryjówki. Wyruszyć w podróż, by to wszystko zobaczyć. Ostatni Syn nie słucha zakazu. Ziemia jest zbyt piękna, żeby się ukrywać – myśli. Tymczasem świat w ogóle nie przypomina opowieści mamy. Ziemia okazuje się jałowa, spalona. Bez gwiazd i księżyca. Jest jednym wielkim polem bitwy. A wojna to ból, cierpienie, krew i zmarli. Ostatni syn nie wie, że kobiety ukrywają go, by nie podzielił losu wojujących mężczyzn. Nawet jego ojciec nie wie o jego istnieniu. Do wędrującego Syna przyłącza się Miecz.  Zawsze raźniej w takim towarzystwie. Ostatni Syn wyrusza na poszukiwanie Boga, bo gdzieś musi istnieć świat dobra i miłości. Poznaje zasady judaizmu, chrześcijaństwa, islamu, buddyzmu. Poznaje też ateizm. Aby poskładać podzielony świat, próbuje to wszystko jakoś zrozumieć. Nagle na jego drodze staje Bóg/Drzewo. Powrót do wioski jest dla Ostatniego Syna nadzieją na naprawę świata, na przebudzenie prostych gestów. 

Znakomity tekst nagradzanej i wystawianej również zagranicą Magdy Fertacz, laureatki Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, scenarzystki serialu HBO „Bez tajemnic” wyreżyserował Przemysław Jaszczak.

Mądra lekcja otwartości i zarazem przestroga przed podziałami i agresją.

Spektakl dla dzieci od 9 roku życia.

„Ostatni syn” został laureatem Nagrody Stefanii Wilczyńskiej, otrzymał również ATEST, czyli „Świadectwo Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego”, a także Wyróżnienie Młodzieżowego Jury na 23. Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak.

 

Widownia składa się z krzeseł oraz poduszek. Młodzi widzowie zapraszani są do siadania na poduszkach.
UWAGA! Spóźnieni widzowie nie będą wpuszczani na spektakl - bez możliwości zwrotu biletu.

Spektakl grany na scenie przy ul. Senatorskiej 35.

*Na plakacie wykorzystano zdjęcie Katarzyny Pietruskiej

Data premiery: 
01.10.2017 - 16:00
Czas trwania:
60 minut bez przerwy
Spektakl grany w języku polskim