Jesteś tutaj

Podróżnicy

Spektakl

Podróżnicy plakat

Nowy spektakl w Teatrze Żydowskim z okazji rocznicy wydarzeń marca '68.

Warszawa, rok 1968.

Ona ma na imię Pola. Czas spędza na nauce do matury, marzy o studiowaniu psychologii. On ma na imię Kuba. Jest typem poety - buntownika, chce studiować polonistykę, aby w przyszłości poświęcić się pisaniu. Właśnie opublikowano jego pierwsze wiersze. Pola i Kuba są w sobie zakochani. Planują pierwsze w życiu „dorosłe” wakacje i wspólną przyszłość ...

Jaką przyszłość ma młodzieńcze uczucie, gdy dopada je historia dziejąca się tu i teraz?

Podróżnicy to historia dwójki ludzi, których łączy miłość, a rozdziela wszystko to, co dzieje się wokół nich. Wygnani na tułaczkę po świecie i po własnych życiach, szukają siebie w krótkich spotkaniach, licząc, że tym razem odważą się wypowiedzieć to, co niewypowiedziane. Im więcej lat mija, tym trudniej odnaleźć w sobie zakochanych nastolatków, których historia rozdzieliła w 1968.

Czy uda im się odnaleźć siebie na nowo? Czy znajdą własne miejsce na świecie, gdzie będą mogli po prostu być i żyć razem. Czy odnajdą własny czas?

Tekst "Podróżników" autorstwa Pawła Mossakowskiego zdobył wyróżnienie w finale MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU IM. SZYMONA SZURMIEJA NA DRAMAT WSPÓŁCZESNY O TEMATYCE ŻYDOWSKIEJ.

 

Data premiery: 
08.03.2023 - 19:00
Czas trwania spektaklu
1 godz. 40 min. (bez przerwy)