Aktualności

Jesteś tutaj

Aktualności

BUJDAGRANDA – czerwcowa premiera

2026-03-27

BUJDAGRANDA – szalony spektakl komediowy!!!

Już 19.06 zapraszamy na premierę autorskiego spektaklu Joanny Drozdy, który przeniesie widzów do międzywojennej Warszawy – świata legendarnych scen Qui Pro Quo i kawiarni Mała Ziemiańska, gdzie rodziły się największe gwiazdy, skandale i przeboje epoki.

To żywiołowa komedia z muzyką na żywo, w której spotykają się artyści, poeci i celebryci tamtych lat: pełni błyskotliwego humoru, ambicji i… ciętych ripost. Na scenie ożywają postaci takie jak Ordonka, Mira Zimińska, Julian Tuwim, Antoni Słonimski czy Fryderyk Jarosy – a ich świat to nie tylko sztuka, ale też rywalizacja, romanse i wielkie emocje.

Widzowie stają się częścią wydarzeń – siedząc przy stolikach, w samym środku akcji, zanurzają się w klimacie epoki: z muzyką na żywo, inteligentnym humorem i niepowtarzalną atmosferą przedwojennego kabaretu.

To opowieść o sztuce, wolności i tożsamości – pełna śmiechu, ale też z nutą refleksji nad tym, jak bardzo tamten świat ukształtował naszą kulturę.

„BUJDAGRANDA” – gdzie teatr spotyka się z kabaretem, a historia z doskonałą rozrywką.

 

TWÓRCY:

Joanna Drozda – reżyseria, scenariusz, teksty piosenek

Michał Głaszczka - teksty piosenek, scenografia + światło

Tomasz Filipczak - aranże, muzyka, pianista na żywo

Jola Łobacz - kostiumy

Bartek Dopytalski – choreografia

 

OBSADA:

Piotr Chomik

Henryk Rajfer

Mateusz Trzmiel

Monika Chrząstkowska

Izabela Rzeszowska

Bartosz Dopytalski