Aktualności

Jesteś tutaj

Aktualności

Koncert: MARCIN MASECKI & EDGAR TSALIKOV | „TANGA HEBRAJSKIE”

Marcin Masecki to jeden z najbardziej oryginalnych i wszechstronnych muzyków na polskiej scenie muzycznej. Gra na wszystkich instrumentach klawiszowych, komponuje, dyryguje, aranżuje i kuratoruje. Jego działalność obejmuje szerokie spektrum stylistyczne, a jego znakami rozpoznawczymi stały się wirtuozerskie łączenie gatunków oraz łamanie granicy między sztuką wysoką a rozrywkową. Pierwszą pasją Maseckiego są jazz i muzyka improwizowana, ale jako jako klasycznie wykształcony pianista regularnie podejmuje wątek europejskiej spuścizny muzycznej (Chopin, Beethoven czy Bach). Wśród wielu projektów artysty na pierwszy plan wybija się Jazz Band Młynarski-Masecki, prowadzony wspólnie z Janem Młynarskim, występuje on też często w duecie z perkusistą Jerzym Rogiewiczem. Pisze także muzykę dla filmu oraz teatru.

Eldar Tsalikov (saksofon/klarnet/śpiew) to wszechstonny muzyk – aranżer i kompozytor wywodzący się z rodziny rosyjskich muzyków. Urodził się w 1993 r. w Rostowie nad Donem, a po ukończeniu szkoły przeprowadził się do Berlina, gdzie kontynuował naukę w “Jazz-Institut Berlin”. Obecnie Tsalikov poszerza swoją wiedzę o muzyce jazzowej (i nie tylko), podejmując współpracę z europejskimi i światowymi muzykami reprezentującymi różne nurty tego gatunku – od głęboko tradycyjnych, takich jak hot jazz i swing po nowoczesne odmiany jazzu i muzyki eksperymentalnej – i koncertując z nimi i występując na prestiżowych festiwalach jazzowych w wielu krajach, m.in. w USA, Niemczech, Danii, Szwajcarii czy Szkocji.

 

Bilety do nabycia na: www.ewejsciowki.plwww.teatr-zydowski.art.pl, w Biurze Obsługi Widzów, tel. 22 526 20 34; 22 850 64 50 lub 51 oraz w kasach Teatru Żydowskiego: przy ul. Senatorskiej 35, tel. 22 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. 22 850 56 56 (szczegółowe informacje na stronie www.teatr-zydowski.art.pl)

Teatr Kwadrat, ul.Marszałkowska 138
30 sierpnia 2022, godz.20:00

Impreza biletowana – 100/80 zł