Aktualności

Jesteś tutaj

Aktualności

Koncert: NATALIA PRZYBYSZ & RAPHAEL ROGIŃSKI

Spotkanie dwóch tak twórczych i oryginalnych osobowości polskiej sceny muzycznej, Natalii Przybysz – wokalistki kompozytorki, autorki tekstów i jednego z najciekawszych obecnie kobiecych głosów na tejże scenie oraz Raphaela Rogińskiego – wybitnego i wszechstronnego gitarzysty, improwizatora, kompozytora, animatora kultury i badacza folkloru muzycznego, to będzie prawdziwa uczta dla koneserów muzyki, którą można odbierać na wielu płaszczyznach i poziomach. Program koncertu wypełnią przepiękne covery uworów artystów takich jak: Leonard Cohen, Lesley Gore, Phil Ochs, Neil Diamond, Georg Gershwin, Janis Ian czy Dimitri Tiomkin, i to w jakim wykonaniu!

Natalia Przybysz swoją trwającą już ponad 20 lat karierę rozpoczęła po głośnym debiucie duetu Sistairs, który współtworzyła z siostrą Pauliną. Po zakończeniu działalności zespołu, Natalia skupiła się na solowej karierze i poszukiwaniach własnej artystycznej drogi. Wydała trzy solowe płyty, które znalazły uznanie w postaci trzech Fryderyków. Utwory artystki to ciepło brzmiący blues, soul i jazz, żywe instrumenty i jak zawsze wyjątkowe i mądre teksty.

Raphael Rogiński to nie tylko wykształcony jazzowo i klasycznie muzyk, ale też muzykolog i etnomuzykolog. Głęboko związany z kulturą żydowską, prowadzi badania nad jej zapomnianymi tradycjami, przekładając ich znaczenie na współczesność. W wyniku tych powstały dwa zespoły, których jest liderem: Shofar i Cukunft. Jednak zarówno krąg jego zainteresowań, jak i repertuar są o wiele, wiele szersze i rozciągają się od muzyki afrykańskiej, lapońskiej czy perskiej, po amerykańskiego bluesa i rocka lat 60. Równolegle jest zaangażowany w projekty związane ze światową sceną nowego jazzu.

Bilety do nabycia na: www.ewejsciowki.plwww.teatr-zydowski.art.pl, w Biurze Obsługi Widzów, tel. 22 526 20 34; 22 850 64 50 lub 51 oraz w kasach Teatru Żydowskiego: przy ul. Senatorskiej 35, tel. 22 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. 22 850 56 56 (szczegółowe informacje na stronie www.teatr-zydowski.art.pl)

Teatr Kwadrat, ul.Marszałkowska 138
1 września 2022, godz.20:00

Impreza biletowana – 80/100 zł