Aktualności

Jesteś tutaj

Aktualności

Koncert poetycki: „LESMAN/FANTAZJE” ADRIANNA DOROCIAK i TRIO AFTYKA / IWAŃSKI / MAJEWSKI

Jedno z najbardziej poetyckich wydarzeń tegorocznej Warszawy Singera, którego bohaterem jest Bolesław Leśmian (pierwotnie Lesman). Polski poeta żydowskiego pochodzenia za życia określany epigonem, po śmierci już demiurgiem. Uciekając od wpływów epokowo-historycznych, w czasach XX-lecia międzywojennego tworzył w iście romantycznym stylu. Buntownik motywowany wielkimi namiętnościami. Mistrz z dziedziny erotyki, neologizmów i naturomaniak.

Ten niepowtarzalny, metafizyczny klimat twórczości Bolesława Leśmiana zainspirował wszechstronną artystkę Teatru Żydowskiego – aktorkę, piosenkarkę, tancerkę i pianistkę – Adriannę Dorociak do pracy nad projektem muzycznym „Lesman/Fantazje”, a melodyjność jego wierszy i sylabotoniczna konstrukcja zadecydowały o ich muzycznym opracowaniu. Do współpracy zaprosiła kontrabasistę i kompozytora Michała Aftykę z zespołem, którego to właśnie kompozycje słyszymy w projekcie.

Artyści zapraszają wspólnie do świata Bolesława Leśmiana. Świata pełnego filozofii, fantazji i symboliki, w którym niebyt i śmierć romansują z życiodajną namiętnością.

Wystąpią: Adrianna Dorociak (scenariusz, wokal), Michał Aftyka (kompozycja, kontrabas, gitara basowa), Piotr Iwański (fortepian) oraz Kacper Majewski (perkusja).

Bilety do nabycia na: www.ewejsciowki.pl, www.teatr-zydowski.art.pl, w Biurze Obsługi Widzów, tel. 22 526 20 34; 22 850 64 50 lub 51 oraz w kasach Teatru Żydowskiego: przy ul. Senatorskiej 35, tel. 22 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. 22 850 56 56 (szczegółowe informacje na stronie www.teatr-zydowski.art.pl)

Scena letnia Teatru Żydowski ul. Senatorska 35
4 września 2022, godz. 16:00

Impreza biletowana – 40 zł