Aktualności

Jesteś tutaj

Aktualności

Otwarcie festiwalu – koncert kantoralny: NACHMAN TURGEMAN & NETANEL OLIVTSKY

Zaliczany wciąż do kantorów tzw. next generation, niespełna 30-letni Nachman Turgeman jest znany przede wszystkim ze swojego wspaniałego głosu tenorowego. Urodził się w Jerozolimie, ukończył Akademię Kantoralną Petah Tikva i obecnie mieszka w świętym izraelskim mieście Kabała Zefat. Występował u boku największych kantorów świata i stał pod batutą Maestro Eli Jaffe, Rafiego Bitona i innych. Wielokrotnie występował na całym świecie w Krakowie, Monako, Niemczech, Holandii i USA. Śpiewa i modli się w języku angielskim, hebrajskim, francuskim i jidysz, a obecnie służy jako kantor w Międzynarodowej Synagodze w Tel Awiwie (TAIS – Temple Beth El).

Kantor Netanel Olivtsky już w wieku 11 lat zachwycił wiernych Wielkiej Synagogi Petah Tikva w Jerozilimie swoją muzykalnością i pięknym głosem. W krótkim czasie chór synagogi przyjął go jako swojego chazana na Yomin Towim, a w kolejnych latach młody Netanel był angażowany podczas obchodów najważniejszych świąt. Z chóru trafił pod skrzydła zachwyconego jego głosem i talentem wielkiego Naftalego Hershtika, pod którego opieką ukończył Instytut Kantoralny w Tel Awiwie. Niezwykły talent i pracowitość adepta pozwoliły mu bardzo szybko wyrobić sobie sławę nie tylko w Izraelu. Unikalny tenor Netanela Olivtskiego był podziwiany m.in. w USA, Kanadzie, Rosji czy Niemczech, a obecnie najczęściej cieszy wiernych synagogi Cevra Kadisha w Montrealu, w której służy on jako kantor.

Bilety do nabycia na: www.ewejsciowki.plwww.teatr-zydowski.art.pl, w Biurze Obsługi Widzów, tel. 22 526 20 34; 22 850 64 50 lub 51 oraz w kasach Teatru Żydowskiego: przy ul. Senatorskiej 35, tel. 22 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. 22 850 56 56 (szczegółowe informacje na stronie www.teatr-zydowski.art.pl)

Synagoga im.Nożyków, ul. Twarda 6

28 sierpnia 2022, godz.19:30

Impreza biletowana – 100 zł