Aktualności

Jesteś tutaj

Aktualności

Pif Paf in piach - zapraszamy 20.kwietnia

2023-04-04

Ze względu na ogromne zainteresowanie performance "Pif Paf in piach", który miał premierę 1 września 2022 roku, zostanie powtórzony 20 kwietnia 2023 roku, z okazji 80. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim. Zapraszamy do Reduty Banku Polskiego na ul. Bielańskiej 10, w godz. od 17:00 do 19:00. Wstęp wolny!

Wyjątkowy i przejmujący spektakl. To teatralne spotkanie z niezwykłymi postaciami warszawskiego getta w zakamarkach trzypiętrowego budynku Reduty Bankowej.

- To ogromny i poruszający performance w Reducie Banku Polskiego. Jest to historia warszawskiego Getta opowiedziana na trzech piętrach Reduty, które zajmują 1200 metrów. Około pięćdziesięciorga aktorów Teatru Żydowskiego, studentów szkoły teatralnej i dzieci wcieli się w postaci z warszawskiego getta i opowie ich historie.

- Warszawskie getto żyło. Warszawskie getto tańczyło. Warszawskie getto się śmiało. Zanim upomniała się o nie śmierć, pulsowało w nim życie, ludzkie namiętności i wola przetrwania. W żydowskiej dzielnicy działało około 60 teatrów, kabaretów, rewii, świetlic oraz kawiarni, restauracji, dających własny program artystyczny, w których ludzie starali się zapomnieć o codziennym koszmarze otaczającego świata. Tworzyli tam artyści, pisarze, poeci, muzycy, śpiewacy, grali aktorzy… Do najbardziej znanych należeli Władysław Szpilman, Jerzy Jurandot, Stefania Grodzieńska czy Wiera Gran, ale było też wielu, wielu innych… Poznajcie ich. Zabierzemy Was w podróż po trzypiętrowym budynku Reduty Bankowej, w którego zakamarkach czają się niezwykłe postacie, cienie świata, który uległ zagładzie - zaprasza Gołda Tencer, dyrektorka Teatru Żydowskiego, pomysłodawczyni, scenarzystka i reżyserka performance'u.

„PIF PAF IN PIACH” w reżyserii Gołdy Tencer we współpracy z Karoliną Kirsz, według tekstów przygotowanych przez: Remigiusza Grzelę, Karolinę Kirsz, Piotra Pazińskiego, Pawła Szapiro, Bellę Szwarcman-Czarnotę, Gołdę Tencer, Różę Ziątek-Czarnotę i Agnieszkę Żółkiewską.

Scenariusz i reżyseria: Gołda Tencer

Współpraca reżyserska: Karolina Kirsz

Scenografia i kostiumy: Ewa Łaniecka

Opracowanie muzyczne: Teresa Wrońska

Ruch sceniczny: Agnieszka Konopka

Fragment performance Pif Paf in piach