Aktualności
Jesteś tutaj
Aktualności
Podpisanie umowy na budowę nowej siedziby Teatru
Dziś zawarto umowę na realizację budowy naszej nowej siedziby przy ul. Kasprzaka 22.
W uroczystości i konferencji prasowej brali udział:
- Aldona Machnowska-Góra – zastępczyni prezydenta m.st. Warszawa;
- Agnieszka Wyrwał – radna m.st. Warszawy, przewodnicząca Komisji Kultury;
- Ewelina Degowska – dyrektorka Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta;
- Gołda Tencer – dyrektorka Teatru Żydowskiego;
- Monika Fedorczuk – dyrektorka Urzędu Pracy m.st. Warszawy;
- Aleksandra Jagiełło-Skupińska - zastępczyni dyrektora Departamentu Narodowych Instytucji Kultury w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego;
- Cezary Łysenko – członek zarządu Budimex SA;
- Artur Jóźwik – dyrektor Biura Kultury m. st. Warszawy;
- Aneta Subda-Kamola – zastępczyni dyrektora Biura Kultury m. st. Warszawy;
- Edyta Mietkowska – naczelniczka Wydziału Komunikacji i Promocji m. st. Warszawy;
- Hanna Pałuba – zastępczyni dyrektorki Teatru Żydowskiego ds. Centrum Kultury Jidysz;
- Joanna Dudelewicz — zastępczyni dyrektorki Teatru Żydowskiego ds. administracyjno-technicznych,
a także Agnieszka Sadza, Joanna Miturska, Milena Marciniak-Bogacz i Barbara Koryś i wiele innych osób, dzięki którym to wydarzenie stało się możliwe.
To ważny i długo wyczekiwany moment dla całego zespołu Teatru Żydowskiego i Centrum Kultury Jidysz.
Po latach pracy, oczekiwania i wielu wyzwań zrobiliśmy realny krok w stronę miejsca, które stanie się naszym domem – przestrzenią dla sztuki, spotkań i dalszego rozwoju.
To inwestycja nie tylko w budynek, ale przede wszystkim w przyszłość naszego teatru, jego misję oraz w relację z Widzami, którzy są z nami od lat.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten dzień mógł się wydarzyć. Przed nami kolejny etap – wymagający, ale pełen nadziei.
Fot. Renata Zawadzka-Ben Dor
