Aktualności

Jesteś tutaj

Aktualności

„Sanatorium pod Klepsydrą” na podstawie tekstów Brunona Schulza - performance Agaty Dudy-Gracz

Aktorzy Teatru Żydowskiego w Warszawie wystąpią w niezwykłym projekcie jednej z najciekawszych reżyserek młodego pokolenia Agaty Dudy-Gracz. 28 kwietnia przywołają w pamięci niepowtarzalną magię świata Brunona Schulza i staną się pacjentami jego „Sanatorium pod Klepsydrą”. Wszystko rozgrywać się będzie w jednym z gmachów nowej siedziby Sinfonii Varsovia, w którym do niedawna mieścił się Instytut Weterynaryjny SGGW. 

Widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję odwiedzić to miejsce z wieloletnią historią na chwilę przed remontem i odbyć wraz z artystami niezwykłą podróż na pograniczu jawy i snu.  

Wydarzenie ma charakter otwarty: widz sam wybiera w jakiej kolejności zwiedza i kogo słucha, które piętro budynku odwiedza (UWAGA! brak miejsc siedzących, brak windy).

Drodzy widzowie, bardzo cieszymy się, że performance budzi takie zainteresowanie. My już nie możemy się doczekać! Chcemy jednak zadbać o Wasz komfort i bezpieczeństwo więc przychodźcie w przedziale czasowym 19:00-20:30. Z uwagi na ograniczenia przestrzeni będziemy wpuszczali grupami. Performance nie ma określonej fabuły więc nic Wam nie umknie.

REALIZATORZY:

Reżyseria i inscenizacja – Agata Duda-Gracz
Kurator projektu – Jan Bończa-Szabłowski
Reżyseria światła – Katarzyna Łuszczyk 
Ruch sceniczny – Tomasz Wesołowski
Muzyka na żywo – Maja Kleszcz i Wojciech Krzak

WSTĘP WOLNY

Miejsce: Sinfonia Varsovia
ul. Grochowska 272

Na zdjęciu: Państwowe Gimnzajum w Drohobyczu, 19 maja 1934 roku. Między rzędami ławek przechadza się pisarz Bruno Schulz, nauczyciel rysunku i prac ręcznych. Zginął w 1942 roku zastrzelony na ulicy drohobyckiego getta. Zdjęcie przechował nieżyjący dziś Mieczysław Makarski. Wspominał, że Schulz na lekcjach czytał fragmenty swoich książek, które im, uczniom, wydawały się nieco dziwne.

 

Partnerzy projektu: 

Szczególne podziękowania dla Dyrektora Janusza Marynowskiego za pomoc i współpracę przy projekcie.

Partner