Aktualności

Jesteś tutaj

Aktualności

#TeatrŻydowskiwDomu – e-repertuar warszawskiego Teatru Żydowskiego

2020-03-17

Teatr Żydowski przechodzi do świata on-line i jako pierwszy teatr w Polsce proponuje regularny wirtualny repertuar na najbliższe tygodnie -#TeatrŻydowskiwDomu/#TeatrwDomu. 

W dobie zagrożenia pandemią, teatr nie chce rezygnować z kontaktu z widzami, jednocześnie dbając o przestrzeganie wszelkich zasad pozwalających opanować pandemię Covid-19. 

Teatr Żydowski przygotował repertuar on-line, zbudowany zarówno ze spektakli na żywo, jak i z bogatego archiwum teatru. W najbliższym czasie zaproponuje widzom spotkania z historią teatru, czytania performatywne na żywo, spektakle archiwalne, a także transmisje spektakli na żywo, w tym premiery – kiedy tylko będzie to bezpieczne. 

Repertuar jest jeszcze opracowywany, ale już dziś znamy niektóre tytuły, w tym tryptyk Mai Kleczewskiej, które zostaną zaprezentowane widzom. Są to m.in.: spektakle w reżyserii Mai Kleczewskiej – „Dybuk”, „Golem” i  „Berek”, „W nocy na starym rynku”, w reż. Szymona Szurmieja, „Komedianci”, „Gwiazdy na dachu”, w reż. Stefana Szlachtycza, „Bonjour Monsieur Chagall”, w reż. Szymona Szurmieaj i Gołdy Tencer, „Straszna gospoda”, w reż. Jana Szurmieja, „Proszę bardzo”, w reż. Wiktora Rubina. 

Poza przedstawieniami Teatr Żydowski pokazywać będzie również inne formy teatralne i performatywne, jak koncerty finałowe Festiwalu Warszawa Singera, benefis Szymona Szurmieja czy spotkania z wybitnymi artystami z cyklu „Bagaże Kultury” prowadzone przez Remigiusza Grzelę. E-repertuar to również czytania performatywne na żywo, w ramach których aktorzy Teatru Żydowskiego czytać będą m.in. sztuki Anat Gov czy Hanocha Levina. 

Wszystkie wydarzenia Teatru Żydowskiego będzie można śledzić na wirtualnej scenie na www.teatr-zydowski.art.pl i na teatralnym profilu FB

 

* na grafice wykorzystaliśmy zdjęcie Magdy Hueckel przedstawiające Kaję Kołodziejczyk w spektaklu Berek