Jesteś tutaj

Biogram

Agnieszka Konopka

Agnieszka Konopka

Tancerka, choreograf, reżyser ruchu i pedagog tańca. Absolwentka wydziału Teatru Tańca Krakowskiej Szkoły Teatralnej. Z ruchem związana od około 1998 roku. 

Współpracuje z aktorami i wokalistami tworząc charakterystykę ruchową postaci, nadając rozpoznawalny sznyt osobom pracującym na scenie (ruch sceniczny w spektaklu „Mr. Kleks”, reż. Daria Kopiec, ucieleśnienie postaci Dzikiej w filmie fabularnym „Furioza”, reż. Cyprian T. Olencki, choreografia w teledysku „Lone in the Dark”, reż. Tomasz Chrapusta). W latach 2016/2017 szkoliła aktorów Wrocławskiego Teatru Pantomimy. 

Wraz z Anną Sawicką-Hodun tworzy duet Movement Direction, reżyserując ruch modeli podczas sesji zdjęciowych i reklam. Współpracowała m.in. z Vogue Polska, Vogue Man Arabia, L'officiel Hommes Polska, L’officiel Maroc, Elle, Glamour czy K-Mag. Kreowała ruch dla takich marek jak CCC, PROSTO, Reserved Kids, LG, New Balance, Le Petit Trou czy Babyliss. Wraz z z Martą Wajszczyk stworzyła autorski wykład Ruch w Fotografii Mody łączący sztuki plastyczne i taniec. Jako Movement Direction organizuje cykliczne warsztaty z dramaturgii i kompozycji tańca Ways of Being. 

Występuje w solowym spektaklu  „Wołanie o powrót” w choreografii Małgorzaty Haduch oraz operze „Orfeusz i Eurydyka” w reżyserii Magdaleny Piekorz i choreografii Jakuba Lewandowskiego. Jest autorką spektakli  „Za 5 Minut”,  „Man in Block”, oraz współautorką spektakli  „Ciało i Ja” oraz  „My Dream I’m Flying”.

W 2017 roku została zaproszona do realizacji spektaklu otwierającego pierwszą w Polsce edycję festiwalu Hip-Hop w Teatrze. Współtworzyła wystawiany w Paryżu spektakl „ID Reloaded” łączący sztukę rapowania i taniec. Od 2009 roku współtworzy wrocławską grupę  „Co Jest Crew”, najczęściej nagradzaną w kategorii hip-hop freestyle dance w Polsce. Jako finalistka reprezentowała Polskę m.in. w Japonii, Estonii, Niemczech, Austrii, Czechach i Wielkiej Brytanii.