Biogram

Marta Tabęcka

Marta Tabęcka

Uczennica klasy maturalnej szkoły muzycznej im. K. Szymanowskiego w Warszawie na wydziale Rytmiki. Od dziecka związana z muzyką. Gra na flecie i fortepianie. Pochodzi z muzycznej rodziny.

W latach 2016-2020 uczęszczała do Ogniska Musicalowego Jana Bzdawki szkoląc się w zakresie musicalu, każdy sezon pracy zwieńczając występem w Teatrze Muzyczny ROMA w Warszawie. Uczestniczyła także w licznych warsztatach musicalowych i tanecznych m.in. Letnie Warsztaty Musicalowe Młodzieżowej Akademii Musicalowej (lata 2013-2019), Mistrzowskie Warsztaty Taneczne „Lyrical Jazz” z Curtisem Angusem oraz Zimowe Warsztaty Musicalowe we Wrocławiu. W 2018 roku odbyła warsztaty w West End Stage Summer School w Londynie, zwieńczone występem w Her Majesty’s Theater. Rozwija się ruchowo i tanecznie (m.in. Egurrola Dance Studio - jazz/ modern jazz, czy East Side Dance Academy - hip hop).Od 2019 roku szkoli się wokalnie w Studiu Wokalnym Anny Ozner.

We własnym zakresie rozwija i tworzy projekty teatralne oraz muzyczne, m.in. z amatorską grupą pACT czy współtworząc i reżyserując szkolny koncert „Każdy Jest Komuś Potrzebny”. Rozpoczyna przygodę upubliczniania własnej twórczości na youtube - „Marta Tabęcka”.

Zadebiutowała na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej w tango opericie Astora Piazzolli „Maria de Buenos Aires” w reż. Michała Znanieckiego, w roli młodej Marii.