You are here

Biogram

Michał Lis, Bartosz Ignor, Piotr Lis

Michał Lis, Bartosz Ignor, Piotr Lis

Trzech przyjaciół, w tym dwóch braci, grających jako zespół TNBC (wcześniej The Natural Born Chillers). Fanatycy starych analogowych instrumentów, wielbiciele dobrego rock’n’rolla, ale także współczesnej muzyki elektronicznej. W roku 2009 weszli z hukiem do teatru, tworząc muzykę do spektaklu Radosława Rychcika „Samotność pól bawełnianych” (Teatr im. S. Żeromskiego w Kielcach). Objechali z nim Azję, obie Ameryki i Europę. Wspólnie napisali jeszcze muzykę do spektaklu Powstanie (Muzeum Powstania Warszawskiego i Teatr Dramatyczny w Warszawie, 2012) oraz Koncertu Finałowego 36. PPA zatytułowanego Wielkie Przemówienia (Wrocław, 2015) – także w reżyserii Rychcika.

Ponadto bracia Lis skomponowali muzykę i stworzyli multimedia do kilku innych projektów Rychcika. Wśród nich znalazły się takie spektakle, jak: „Hamlet” (2011) i „Niebezpieczne związki” (2012) w Teatrze im. S. Żeromskiego w Kielcach, „Dwunastu gniewnych ludzi” (2012) i „Dziady” (2014) w Teatrze Nowym w Poznaniu, „Utalentowany pan Riplay” (2015) i „Riplay pod ziemią” (2016) w Teatrze Studio w Warszawie oraz „Wyzwolenie” (2017) w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. Współpracowali także z Grzegorzem Jarzyną przy spektaklu „Męczennicy” (TR Warszawa, 2015).

W roku 2014 zespół wydał debiutancki album zatytułowany po prostu TNBC. Obecnie grają koncerty i pracują nad drugim albumem.