You are here

Biogram

Andrzej Michalski

Andrzej Michalski

Andrzej Michalski - absolwent Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie na wydziale Teatru Tańca w Bytomiu.

Wyróżniony za rolę Edwarda w spektaklu „Carson City” Wojciecha Farugi na I Ogólnopolskim Przeglądzie Dyplomów i Egzaminów Muzycznych o nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Laureat Nagrody Głównej za swoją kompozycję na dwóch aktorów „Ludzie Ptaki” na I Festiwalu Etiud Teatralnych WYKON2019 Teatru Sztuk w Jaworznie. Monodram „Don Lis” w jego reżyserii, w wykonaniu Radosława Lisa zdobył Złotą Statuetkę na Festiwalu Debiutów Monodramów w Koszalinie Strzała Północy 2020.

Występował w spektaklach m.in.: “Łaskawe” w reż. Mai Kleczewskiej w Teatrze Śląskim w Katowicach, “Bastien und Bastienne” oraz „La Serva Padrona” w reż. Wacława Jankowskiego w Krakowskiej Operze Kameralnej, a także „Świtezianki, ballady śpiewu gminnego” w reż. Jadwigi Leśniak-Jankowskiej, „Korczak Laboratorium” w reż. Wojciecha Farugi, „Nauczyciel” w reż. Ewy Galicy w Akademii Teatralnej w Warszawie. 

Tworzył choreografie/reżyserię ruchu w spektaklach: „Czarny Mnich” reż. Błażeja Peszka w Teatrze Starym w Lublinie, „Świństwo” reż. Błażej Peszek, Teatr Nowy Proxima w Krakowie, „Korczak Laboratorium vol.2 Pani Stefa” reż. Wojciech Faruga, „Nauczyciel” reż. Ewa Galica Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych iTSelF, „Poskromienie Złośnicy” reż. Brian Michaels grupa POLES APART, „Minuta w ciemności” reż. Ewa Galica AT w Warszawie.

Grał również w produkcjach filmowych i telewizyjnych m.in: Teatru Telewizji „Ekspedycja” reż. Wojciech Adamczyk, „Silent Twins” reż. Agnieszka Smoczyńska, „Lokatorka II” reż. Michał Otłowski, „Strange Angels” reż. Mariusz Palej.