Back to top

Spektakle zdjęte z afisza

01

Spektakle zdjęte z afisza

Strony

Rodziny, których nie ma, czyli Anonimowi Żydzi Polscy

Rodziny, których nie ma, czyli Anonimowi Żydzi Polscy

Projekt „Rodziny, których nie ma, czyli Anonimowi Żydzi Polscy” poświęcony jest zjawisku przerwanych biografii pokoleniowych, które utrudnia, a niekiedy uniemożliwia odtworzenie tożsamości kulturowej jednostki.

Królestwo Wszechwanny

Królestwo Wszechwanny

Spektakl na podstawie prozy, poezji, skeczy, piosenek izraelskiego skandalisty Hanocha Levina według wyboru Pawła Paszty. To sztuka o miłości i wojnie – dwóch nieuniknionych i zarazem podstawowych elementach życia. Z miłości rodzą się konflikty, z konfliktów wypływają nowe miłości.

Dotknij wiatru, dotknij wody

Dotknij wiatru, dotknij wody

Główny bohater adaptacji scenicznej powieści Amosa Oza „Touch the water, touch the wind” Elisza Pomeranz ucieka przed Niemcami aby dotrzeć do swojej Ziemi Obiecanej i podarować ludziom Formułę Nieskończoności, która przywróci światu pokój. Jednak czy świat będzie potrafił ją przyjąć?

Kafka tańczy

Kafka tańczy

Spektakl „Kafka tańczy” został zainspirowany listami Franza Kafki do Felicji Bauer, napisanymi w trakcie ich krótkiej, lecz burzliwej znajomości. Autor dramatu, Timothy Daly, zainteresował się tematyką zmagań sztuki z życiem i życia ze sztuką.

Koszałki opałki

Koszałki opałki

Przedstawienie w formie kabaretu literackiego z muzyką na żywo przenosi widza do starej Warszawy i przybliża prawdziwą warszawską atmosferę, poszukuje duszy naszego miasta.

Walizka / proj. Aleksandra Szempruch

Walizka

„Walizka” to sztuka o uzdrawianiu. Wszystko, co mamy w sobie – bagaż wspomnień, często niechcianych - istnieje i żyje w nas, czy tego chcemy czy nie. Możemy nigdy naszej „walizki” nie otworzyć i żyć w wiecznej połowiczności i niepełności.

1666

1666

„1666” opowiada o małym miasteczku na wschodnich kresach, którego mieszkańcy w roku 1666 uwierzyli w nadejście Mesjasza, co miało dla nich dość fatalne skutki.

Księga Raju

Księga Raju

Żydowska legenda głosi, że każda dusza zanim wstąpi w ludzkie ciało przebywa w raju. Przed zejściem na ziemię zostaje pozbawiona rajskich wspomnień przez jednego z aniołów. Ale co się stanie, gdy dusza człowieka trafi między ludzi zachowując swoją pamięć o raju?

Pół żartem, pół serio

Pół żartem, pół serio

Skecze, dowcipy i anegdoty przeplatają się z muzycznymi szlagierami rewiowymi i estradowymi, skomponowanymi m.in. przez takie gwiazdy muzyki, jak Jerzy Petersburski, Henryk Wars czy Artur Gold.

Straszna Gospoda

Straszna Gospoda

Inspiracją do powstania tego musicalu było krótkie opowiadanie Isaaca Bashevisa Singera. Na jego podstawie powstał spektakl zarówno dla młodego jak i dla dorosłego widza – barwny i pełen rozmachu.

Opowieści chasydów

Opowieści chasydów

Widowisko na motywach midraszy i opowiadań chasydzkich. W sobotę o zmierzchu odbywa się trzecie spotkanie szabatowe. Zbierają się uczeni, kaznodzieje, cadykowie, by snuć swoje opowieści, podsumowywane piosenkami.

W nocy na starym rynku

W nocy na starym rynku

Barwne, pełne muzyki i tańca widowisko, zrealizowane według dramatu Icchaka Pereca „W nocy na starym rynku”, uważanego za perłę literatury żydowskiej. Misterium osadzone w tradycji żydowskiego folkloru, legend i wierzeń religijnych, często porównywane z Weselem Wyspiańskiego.

Strony