Back to top

Spektakle

01

Spektakle

Strony

Rejwach / reż. Andrzej Krakowski / fot. Bartek Warzecha

Rejwach

Głównym bohaterem „Rejwachu” reżyser czyni jej autora, Mikołaja Grynberga, który odtwarza i przywołuje postaci ze swojej książki.

Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie / fot. Bartek Warzecha

Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie

„Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie” uważana jest za najwybitniejsze literackie świadectwo Holokaustu i dzieło światowej literatury.

Proszę bardzo - spektakl Teatru Żydowskiego w reżyserii Wiktora Rubina. W głównej roli Tomasz Nosinski

Proszę bardzo

„Proszę bardzo” jest badaniem przeszłości, odkrywaniem tragicznych losów nieznanych przodków, członków rodziny ojca, zamordowanych przez nazistów w Bełżcu i syberyjskiej rodziny matki, której losy są równie bolesne i skomplikowane.

Chmesz lider - spektakl na podstawie tekstu Icyka Mangera w reżyserii Andrieja Munteanu. Spektakl grany w języku jidysz przez Teatr Żydowski w Warszawie

Chumesz lider

Kontynuujemy podróż w bogaty świat tradycji jidysz. Tym razem przewodnikiem będzie Icyk Manger i jego zbiór pogodnych, żartobliwych i pouczających wierszy Chumesz lider („Pięć ksiąg Tory”). Tom ten przyniósł autorowi prawdziwą sławę. Przedstawił w nich biblijnych bohaterów jako współczesnych mu Żydów z małego miasteczka, jakich wiele było w dwudziestoleciu międzywojennym.

Monodram z muzyką na żywo pt. Ida Kamińska powstał na podstawie tekstu sztuki "Mój teatr" Henryka Grynberga. Spektakl wyreżyserowała Gołda Tencer, dyrektorka Teatru Żydowskiego w Warszawie.

Ida Kamińska

Joanna Szczepkowska wciela się w rolę Idy Kamińskiej – wybitnej polskiej aktorki żydowskiego pochodzenia, nominowanej do Oscara.

Spektakl 'Kilka obcych słów po polsku" w reżyserii Anny Smolar, laureatki Paszportu Polityki w kategorii Teatr w 2016 roku. Spektakl zrealizowany przez Teatr Żydowski we współpracy z Teatrem Polskim w Warszawie.

Kilka obcych słów po polsku

Anna Smolar zaprezentuje spektakl o Marcu '68 z zupełnie innej perspektywy, niż robiono to dotychczas. Smolar – urodzona i wychowana w Paryżu córka marcowych emigrantów – pokaże przedstawienie, które w centrum uwagi stawia pokolenie dzieci tych, dla których Marzec jest wspólnym doświadczeniem.

Jak w przedwojennym kabarecie / reż. Gołda Tencer / fot. Tomasz Urbanek

Jak w przedwojennym kabarecie

Piosenki, humor, sceny z życia dwudziestolecia międzywojennego, czyli razem będziemy „Jak w przedwojennym kabarecie”. Wtedy się żyło! Wtedy się bawiło! Wtedy się śpiewało. Wtedy się tańczyło!

Golem - spektakl w reżyserii Mai Kleczewskiej. Ostatnia część tryptyku zrealizowanego przez Teatr Żydowski w Warszawie.

Golem

„Golem”, po „Dybuku” i „Malowanym Ptaku”, jest ostatnią częścią tryptyku, realizowanego przez Maję Kleczewską i Łukasza Chotkowskiego w Teatrze Żydowskim. Tym razem legenda „Golema” będzie opowiedziana głosami Dzieci Holokaustu.

Wiera Gran Weroniki Murek w reżyserii Jędrzeja Piaskowskiego. Spektakl Teatru Żydowskiego w Warszawie.

Wiera Gran

Nasza Wiera Gran nie spełni Państwa oczekiwań. Nie zaspokoi pragnień wzruszenia, łez i smutku, i całego tego melodramatu, jaki zwyczajowo się do niej przykleja.

Ginczanka. Chodźmy stąd - monodram w reżyserii Krzysztofa Popiołka. Zrealizowany przez Teatr Żydowski w Warszawie

Ginczanka. Chodźmy stąd

Opowieść – o czym? – o życiu i śmierci – kogo? – Zuzanny Poliny Gincburg czy Zuzanny Ginczanki? – opowieść o miłości czy o wojnie? – o życiu czy umieraniu?

Ostatni Syn Magdy Fertacz w reżyserii Przemysława Jaszczaka. Spektakl Teatru Żydowskiego w Warszawie.

Ostatni Syn

„Ostatni Syn” to spektakl/projekt edukacyjny, który w sposób przystępny pozwoli młodym odbiorcom odkryć tajniki wierzeń i religii świata.

Spektakl "Kibice" w reżyserii Michała Buszewicza

Kibice

Nasz projekt w Teatrze Żydowskim jest pomyślany jako realizacja w warunkach scenicznych spotkania, do którego nie dochodzi w przestrzeni publicznej: polscy Żydzi i kibice Legii Warszawa.

Strony