Back to top

Jesteś tutaj

Szabasowa dziewczyna // The Convertible girl

Spektakl

Szabasowa dziewczyna // The Convertible girl / proj. Wojciech Stefaniak

Ron jest amerykańskim Żydem w średnim wieku, a Krystyna to młoda, piękna Amerykanka. Ron kocha Krystynę, a Krystyna Rona. Ona chce ślubu ale on, po dwóch rozwodach, boi się małżeństwa i dlatego stwarza pozór, że na przeszkodzie ich związkowi stoi to, że Krystyna nie jest Żydówką. Roztropna dziewczyna jednak i na to znajduje rozwiązanie. Postanawia, ku zaskoczeniu Rona, przejść na judaizm. Tu rozpoczyna się pełna humoru, wyboista droga Krystyny do judaizmu. „Szabasowa Dziewczyna” to urocza, zabawna komedia romantyczna z „happy endem”.

Autorem „Szabasowej dziewczyny” jest amerykański dramaturg Daniel Simon o którym jego uczeń, Woody Allen powiedział: „Tego, co wiem o komedii, nauczyłem się od Daniela".

Sztukę reżyseruje Marcin Sławiński, którego przedstawienia od lat bawią warszawską publiczność Kwadratu, Komedii i Capitolu.

Dobra zabawa gwarantowana.

Spektakl grany w Klubie Dowództwa Garnizonu w Warszawie, aleja Niepodległości 141a

W związku z brakiem klimatyzacji na widowni Sceny w Klubie Dowództwa Garnizonu uprzejmie informujemy, że wszystkim widzom będziemy użyczać na czas spektaklu wachlarzy, które podniosą Państwa komfort podczas oglądania spektaklu.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Data premiery: 
14.01.2017
Czas trwania:
100 minut bez przerwy
Spektakl grany w języku polskim