Osiem kobiet spotyka się w rytualnej mykwie. Ich sprawy, tajemnice, lęki na tle radykalizującego się świata, w którym są jeszcze miejsca, gdzie nie dotarł ruch #metoo.
W spektaklu oprócz „Burzy” Shakespeare'a w przekładzie na język jidysz Yosefa Goldberga znajdą się również fragmenty Archiwum Ringelbluma oraz „Lamentacji Jeremiasza” i „Pieśni nad Pieśniami”.
„Nie ma” – platforma internetowa, na podstawie książki Mariusza Szczygla pod tym samym tytułem, jest historią o niepamięci. O tym, że zapamiętać się nie da, bo pamięć jest wybiórcza. Pamięta, co chce. Pamięta inaczej.
Twórców spektaklu interesuje bohaterska postawa Berka Joselewicza oraz innych polsko-żydowskich bohaterów walczących w Kampanii Wrześniowej, w Powstaniu Warszawskim, którzy ofiarnie walczyli za swój kraj.
„PeKiN” to opowieść o współczesnej Polsce i Polakach, o postawie wobec komunizmu i transformacji, o lękach i kompleksach, spełnionych i niespełnionych marzeniach.
Sztuka opowiada nie tylko biografię Goldy Meir, jej drogę z Milwaukee do stanowiska premiera Izraela, ale przybliża jedną z najbardziej fascynujących karier XX wieku.
Światowa prapremiera musicalu z librettem i w reżyserii Wojciecha Kościelniaka, na podstawie sztuki Samsona Raphaelsona, z muzyką Mariusza Obijalskiego.
Teatr to jest jednak coś – śpiewa młoda kabaretowa artystka Lola Blau, od początku rozumiejąc, że teatr to więcej niż marzenia, bo może dać poczucie bezpieczeństwa, zwłaszcza w trudnym czasie, ale to też miejsce, w którym protest brzmi donośniej.