W Centrum Kultury Jidysz Teatru Żydowskiego zajmujemy się językiem i kulturą Żydów aszkenazyjskich. Nasza misja to upowszechnianie i rozwijanie wiedzy o kulturze jidysz, jej historycznym znaczeniu i miejscu we współczesnym świecie. Zapraszamy na stronę internetową: jidyszland.pl
PROJEKTY
LEKTORATY JIDYSZ I HEBRAJSKIEGO
Naukę języków prowadzimy na kilku poziomach zaawansowania – od początkującego do konwersacyjnego. Zajęcia prowadzone są w formule hybrydowej lub online.
ŻYDOWSKI UNIWERSYTET OTWARTY
Śledzimy najnowsze trendy humanistyki w kontekście studiów żydowskich, oferując interdyscyplinarne wykłady – każdy semestr poświęcony jest innemu zagadnieniu. Zajęcia prowadzą naukowcy i naukowczynie z najważniejszych ośrodków badawczych Polski i Europy. ŻUO realizujemy we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim, a jego studenci mogą uzyskać 5 punktów ECTS w ramach zajęć ogólnouniwersyteckich.
- SPOTKANIA I PANELE DYSKUSYJNE O LITERATURZE I SZTUCE
- WARSZTATY ARTYSTYCZNE, MUZYCZNE I KULINARNE – DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH
- MIĘDZYNARODOWE LETNIE SEMINARIUM JĘZYKA I KULTURY JIDYSZ
Trzytygodniowy program łączący lektoraty jidysz na czterech poziomach zaawansowania z wykładami, warsztatami i wycieczkami to projekt Fundacji Shalom, realizowany we współpracy z Centrum Kultury Jidysz.
DZIAŁA U NAS TAKŻE
Uniwersytet Trzeciego Wieku – stawiamy na wszechstronną edukację seniorów. W ramach UTW TŻ między innymi: cykl wykładów o historii i kulturze żydowskiej, lektoraty języka jidysz, hebrajskiego i angielskiego, kursy komputerowe, warsztaty teatralne, pantomimy, wspólne wycieczki.
Realizujemy różne projekty przy współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi.
Jesteśmy otwarci na współpracę, nowe pomysły, inicjatywy.
Zapraszamy do jidyszlandu!
Podziękowania dla Fundacji Chidusz oraz www.pitax.pl za bezpłatną prenumeratę Chiduszu. Od stycznia 2020 wszystkie kolejne numery pisma będą dostępne w siedzibie CKJ.