Archiwum spektakli

01

Spektakle zdjęte z afisza

Strony

…coś jeszcze musiało być / proj. Homework

…coś jeszcze musiało być

Cywińska znalazła oryginalny sposób, napisała piękną, zawieszoną na pytaniach adaptację. Pisząc swój scenariusz odsłoniła maszynerię teatru, by miejscem akcji zrobić pustą scenę. Spór o prawo do sądzenia winy w czasie „próby” prowadzą tam reżyserka, aktorzy i postacie z reportaży Krall.

Więcej
Czytaj więcej o …coś jeszcze musiało być
Rodziny, których nie ma, czyli Anonimowi Żydzi Polscy

Rodziny, których nie ma, czyli Anonimowi Żydzi Polscy

Projekt „Rodziny, których nie ma, czyli Anonimowi Żydzi Polscy” poświęcony jest zjawisku przerwanych biografii pokoleniowych, które utrudnia, a niekiedy uniemożliwia odtworzenie tożsamości kulturowej jednostki. <--break->

Więcej
Czytaj więcej o Rodziny, których nie ma, czyli Anonimowi Żydzi Polscy
Królestwo Wszechwanny

Królestwo Wszechwanny

Spektakl na podstawie prozy, poezji, skeczy, piosenek izraelskiego skandalisty Hanocha Levina według wyboru Pawła Paszty. To sztuka o miłości i wojnie – dwóch nieuniknionych i zarazem podstawowych elementach życia. Z miłości rodzą się konflikty, z konfliktów wypływają nowe miłości.

Więcej
Czytaj więcej o Królestwo Wszechwanny
Dotknij wiatru, dotknij wody

Dotknij wiatru, dotknij wody

Główny bohater adaptacji scenicznej powieści Amosa Oza „Touch the water, touch the wind” Elisza Pomeranz ucieka przed Niemcami aby dotrzeć do swojej Ziemi Obiecanej i podarować ludziom Formułę Nieskończoności, która przywróci światu pokój. Jednak czy świat będzie potrafił ją przyjąć?

Więcej
Czytaj więcej o Dotknij wiatru, dotknij wody
Kafka tańczy

Kafka tańczy

Spektakl „Kafka tańczy” został zainspirowany listami Franza Kafki do Felicji Bauer, napisanymi w trakcie ich krótkiej, lecz burzliwej znajomości. Autor dramatu, Timothy Daly, zainteresował się tematyką zmagań sztuki z życiem i życia ze sztuką.

Więcej
Czytaj więcej o Kafka tańczy
Koszałki opałki

Koszałki opałki

Przedstawienie w formie kabaretu literackiego z muzyką na żywo przenosi widza do starej Warszawy i przybliża prawdziwą warszawską atmosferę, poszukuje duszy naszego miasta.

Więcej
Czytaj więcej o Koszałki opałki
Walizka / proj. Aleksandra Szempruch

Walizka

„Walizka” to sztuka o uzdrawianiu. Wszystko, co mamy w sobie – bagaż wspomnień, często niechcianych - istnieje i żyje w nas, czy tego chcemy czy nie. Możemy nigdy naszej „walizki” nie otworzyć i żyć w wiecznej połowiczności i niepełności.

Więcej
Czytaj więcej o Walizka
1666

1666

„1666” opowiada o małym miasteczku na wschodnich kresach, którego mieszkańcy w roku 1666 uwierzyli w nadejście Mesjasza, co miało dla nich dość fatalne skutki.

Więcej
Czytaj więcej o 1666
Księga Raju

Księga Raju

Żydowska legenda głosi, że każda dusza zanim wstąpi w ludzkie ciało przebywa w raju. Przed zejściem na ziemię zostaje pozbawiona rajskich wspomnień przez jednego z aniołów. Ale co się stanie, gdy dusza człowieka trafi między ludzi zachowując swoją pamięć o raju?

Więcej
Czytaj więcej o Księga Raju
Pół żartem, pół serio

Pół żartem, pół serio

Skecze, dowcipy i anegdoty przeplatają się z muzycznymi szlagierami rewiowymi i estradowymi, skomponowanymi m.in. przez takie gwiazdy muzyki, jak Jerzy Petersburski, Henryk Wars czy Artur Gold.

Więcej
Czytaj więcej o Pół żartem, pół serio
Straszna Gospoda

Straszna Gospoda

Inspiracją do powstania tego musicalu było krótkie opowiadanie Isaaca Bashevisa Singera. Na jego podstawie powstał spektakl zarówno dla młodego jak i dla dorosłego widza – barwny i pełen rozmachu.

Więcej
Czytaj więcej o Straszna Gospoda
Opowieści chasydów

Opowieści chasydów

Widowisko na motywach midraszy i opowiadań chasydzkich. W sobotę o zmierzchu odbywa się trzecie spotkanie szabatowe. Zbierają się uczeni, kaznodzieje, cadykowie, by snuć swoje opowieści, podsumowywane piosenkami.

Więcej
Czytaj więcej o Opowieści chasydów

Strony