Back to top

Aktualności

Jesteś tutaj

Aktualności

Festiwal Singera: „Gdzie jest mój homel?” – spektakl Tadeusza Kwinty

„Gdzie jest mój homel?” – spektakl Tadeusza Kwinty wg Ilii Erenburga

Wystąpi: Tadeusz Kwinta, teksty songów: Elżbieta Kuryło, muzyka: Andrzej Zarycki

Tadeusz Kwinta / zdj. z archiwum artystyTadeusz Kwinta / zdj. z archiwum artysty

Monodram aktorsko-wokalny, zawierający przypowieści i songi Lejzorka Rojtszwańca, stworzony w oparciu o książkę „Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca” Erenburga. Opowieści „krawca mężczyźnianego” z Homla, którego porwał w szeroki świat wiatr historii. Opowieści o człowieku broniącym swej godności humorem, filozoficznym stosunkiem do życia i pamięcią o tradycji i kulturze swego narodu. 

Spektakl pełen muzyki i żydowskiego humoru, poezji i mądrości, sowizdrzalskiej przekory i szczypty zadumy, w którym oprócz Tadeusza Kwinty występują muzycy z Piwnicy pod Baranami – pianista i skrzypek.

Tadeusz Kwinta – aktor, reżyser, wokalista, autor sztuk, prezenter telewizyjny. Związany był z wieloma teatrami, ma w swoim bogatym dorobku liczne role teatralne i filmowe, współpracę z radiem i telewizją. Znakomity warsztatowo, wszechstronny artysta, brawurowo wygłaszający przezabawne skecze oraz pieśni o różnym diapazonie nastroju. Z Piwnicą pod Baranami związany od początku jej istnienia. W kabarecie występuje do dzisiaj.

Scena Kameralna Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138
30 sierpnia, godz. 17:00 

Bilety: 30 PLN
Miejsca nienumerowane