Back to top

Aktualności

Jesteś tutaj

Aktualności

FESTIWAL SINGERA: KONCERT JAZZOWY – DANIEL ZAMIR QUARTET

27 SIERPNIA 2014 o godz. 20.30 na Dużej scenie Teatru Żydowskiego odbędzie się KONCERT JAZZOWY – Daniel Zamir Quartet, w składzie: Daniel Zamir (saksofon), Omri Mor (pianino), Gilad Abro (kontrabas), Amir Bresler (perkusja).

Daniel Zamir – utalentowany saksofonista i kompozytor jazzowy, jeden z najbardziej wpływowych muzyków młodego pokolenia w Izraelu. Tworzy muzykę łączącą dźwięki żydowskie i jazzowe, z elementami muzyki etnicznej i światowej. Koncertował z Matisyahu podczas jego trasy po Europie i USA, obaj wystąpili też ze Stingiem podczas jego ostatniej wizyty w Izraelu w 2006 roku. Ma na swoim koncie 9 albumów – wydany w 2006 roku „Amen” jest do tej pory najlepiej sprzedanym albumem jazzowym w historii Izraela.

 

 

Omri Mor – jeden z najciekawszych pianistów jazzowych młodego pokolenia. Jazz łączy z muzyką klasyczną, muzyką andaluzyjską, algierską, latynoską i kubańską. Współpracował m.in. z The Israeli Andalusian Orchestra i The Maghreb Orchestra. Z powodzeniem występuje na festiwalach jazzowych na całym świecie. Jego ostatnim przedsięwzięciem jest AndalouJazz Project.

Gilad Abro – fenomenalny kontrabasista, czujący jazz, ale otwarty też na inne style muzyczne. Współpracował z prawie każdym z najważniejszym jazz bandów w Izraelu, a także z należącą do nurtu psy formacją DJ Skazi, z którą koncertował na niemal całym świecie. Prowadzi własne trio, które w przyszłym roku planuje wydanie swojej debiutanckiej płyty.

 

Amir Bresler  – młody, ale posiadający już niemały dorobek, perkusista izraelski. Już jako kilkunastoletni uczeń zwyciężył w konkursie na najlepszego perkusistę roku i rozpoczął profesjonalne występy. Od 2010 roku występuje u boku Avishaia Cohena, współpracuje też ze znanymi izraelskimi artystami, takimi jak: Efraim Shamir, Alon Ole'artshik, Icchak Klepter czy Dudu Fisher.

Duża scena Teatru Żydowskiego, plac Grzybowski 12/16.
Bilety w cenie 60/50 zł do nabycia w kasie Teatru Żydowskiego od 4 sierpnia 2014 r., tel. 22 850 56 56 www.eventim.pl oraz www.teatr-zydowski.art.pl.