Back to top

Aktualności

Jesteś tutaj

Aktualności

Festiwal Warszawa Singera: KROKE „TRAVELLER” z gościnnym udziałem ANNY MARII JOPEK i Sławka BERNEGO

Warszawska premiera płyty KROKE „TRAVELLER” – koncert zespołu KROKE w składzie: Jerzy Bawoł (akordeon), Tomasz Kukurba (altówka), Tomasz Lato (kontrabas), z gościnnym udziałem ANNY MARII JOPEK (wokal) i Sławka Bernego (perkusja)

„Traveller” to już jedenasty album w dorobku krakowskiego tria, który na światowej scenie muzycznej święci tryumfy od dwudziestu pięciu lat. Płyta jest zapisem doświadczeń muzycznych zespołu, który przez ćwierćwiecze podróżuje po całym świecie. Celebrując swój jubileusz podczas Festiwalu Warszawa Singera, Kroke zaprosiło na gościnny występ Annę Marię Jopek, artystkę koncertującą z najważniejszymi postaciami muzyki naszych czasów.

Kroke, balansując na granicy etno, jazzu, muzyki klasycznej, klezmrskiej a nawet elektronicznej, przywołuje wpływy wielu kultur, głosy przeszłości i tradycji, tworzy muzykę mieniąca się tysiącem barw – obrazową, pełną znaczeń, przestrzenną. Fuzja autorskiej muzyki Kroke i głosu Anny Marii Jopek – nagrywającej i koncertującej na całym świecie wokalistki, improwizatorki, wizjonerki i pasjonatki – to spotkanie dwóch niezwykłych światów wrażliwości i brzmień, spotkanie ulotne, niepowtarzalne, magiczne!

Duża scena Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138

Bilety: 100 PLN, 80 PLN

Teatr Kwadrat nie prowadzi sprzedaży. Zakup i odbiór biletów możliwy jest jedynie w kasie Teatru Żydowskiego (Senatorska 35 bądź Al. Niepodległości 141a).