Back to top

Aktualności

Jesteś tutaj

Aktualności

II Dzień Teatru Publicznego - One same - bilet za 400 groszy

Na II Dzień Teatru Publicznego została przygotowana specjalna oferta - bilet za 400 groszy na spektakl „One same”.

Spektakl grany jest w ramach akcji „Bilet za 400 groszy”, która finansowana jest z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

II Dzień Teatru Publicznego - bilety za 400 groszy

W dziwnej, nieziemskiej przestrzeni spotykają się niezwykłe kobiety. Postacie autentyczne. Żydówki – buntowniczki, skandalistki, które odważyły się wyjść poza schemat: Helena Rubinstein, ortodoksyjna Żydówka z Kazimierza, która „podarowała światu piękno”, Irena Krzywicka, przedwojenna gorszycielka, która walczyła o zalegalizowanie aborcji i „chciała wyniszczyć polski naród świadomym macierzyństwem”, księżna Stephanie von Hohenlohe, nisko urodzona Żydówka i agentka Hitlera, Anna Held, gwiazda Broadwayu początku wieku oraz Sophie Tucker, słynna amerykańska śpiewaczka, urodzona w Tulczynie na Podolu.  

Każda z nich pisze swój życiorys, a całość przybiera kształt wspólnego utworu o wolności. Czy istnieje niebo dla takich kobiet? Czy można być sobą, żyjąc w zgodzie z tradycją? Jaką płaci się cenę za zerwane więzi? Czy skandal ma twarz kobiety i czy za wewnętrzną wolność trzeba zapłacić samotnością? 

Inspiracją do powstania scenariusza była m.in. książka Andrzeja Krakowskiego pt. „Pollywood. Uciekinierzy w raju”.

Szanowni Widzowie,

21 maja grosze grają rolę. Tego dnia na 90 polskich scenach zagramy dla Państwa spektakle w ramach akcji „Bilet za 400 groszy”. W ten sposób świętujemy – obchodzony po raz drugi – Dzień Teatru Publicznego, a symboliczną ceną biletu nawiązujemy do czterechsetnej rocznicy śmierci Williama Shakespeare’a – dramatopisarza wszechczasów. Dlaczego tej, miejmy nadzieję, pogodnej soboty nie mielibyśmy spędzić razem? A więc: do zobaczenia w teatrze?

 

ZASADY SPRZEDAŻY BILETÓW:

- Bilety na spektakl „One same” (grany w dniu 21 maja 2016 roku) będą w sprzedaży od 14 maja 2016 roku WYŁĄCZNIE w kasie Teatru Żydowskiego.
- „Bilety za 400 groszy” nie będą sprzedawane przez Internet.
- Jedna osoba może kupić maksymalnie dwa bilety.
- Nie ma możliwości rezerwacji biletów na ten spektakl.