Back to top

Aktualności

Jesteś tutaj

Aktualności

Od serca do serca - recital Moniki Chrząstowskiej w repertuarze Wiery Gran

Od serca do serca - recital Moniki Chrząstowskiej w repertuarze Wiery GranOd serca do serca - recital Moniki Chrząstowskiej w repertuarze Wiery Gran

Wśród utworów słynnej żydowskiej pieśniarki Warszawy usłyszymy „Tango notturno”, „Trzy listy” i „La vie en rose” – piosenkę z repertuaru Edith Piaf, którą Wiera Gran śpiewała pod tytułem „Gdy w ramiona bierze mnie” – a także m.in. utwór „The Man in Love” G. Gershwina, śpiewany z tekstem Mariana Hemara („Człowiek, którego kocham”). Piosenki gwiazdy przedwojennego kabaretu w wykonaniu Moniki Chrząstowskiej to prawdziwa perełka wieczoru. Koncert wzbogacony będzie prowadzoną narracją na temat epizodów z życia zawodowego i prywatnego Wiery Gran.

Monika Chrząstowska to artystka, obdarzona mocnym, głębokim głosem i temperamentem lirycznym. Na scenie najpiękniej brzmią w jej wykonaniu tanga, żydowskie ballady i nastrojowe utwory w jazzowych aranżacjach. Obecnie jest aktorką Teatru Żydowskiego w Warszawie, współpracowała też z Teatrem Rampa, Teatrem Telewizji i Teatrem Rozrywki w Chorzowie, w którym wystąpiła w słynnym „West Side Story” w reż. Laco Adamika.

Paweł Leszczyński – absolwent Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie, laureat międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów akordeonowych. Występuje jako akordeonista i pianista w repertuarze klasycznym i jazzowym.

Koncert odbedzie się: 16 grudnia o godz. 18:00 i 18 grudnia o godz. 19:00 na ul. Senetorskiej 35.

Bilety: normalne: 40 zł, ulgowe: 30 zł  Kup bilet