Aktualności

Jesteś tutaj

Aktualności

Bagaże Kultury. Hanna Arendt: Rzecz o banalności zła

2013-05-12

W niedzielę 12 maja o godz. 14:00 zapraszamy na trzecie spotkanie z cyklu „Bagaże kultury”, poświęcone tym razem Hannah Arendt. Spotkanie połączone jest z pokazem spektaklu Teatru TV „Rzecz o banalności miłości” Savyon Liebrecht (w przekładzie Michała Sobelmana) w reżyserii Feliksa Falka.

W spotkaniu wokół spektaklu „Rzecz o banalności miłości” a także książki Hannah Arendt „Eichmann w Jerozolimie” wezmą udział Feliks Falk, Michał Sobelman, Danuta Szaflarska oraz Zofia Posmysz, autorka „Pasażerki”, według której powstał legendarny film Andrzeja Munka, a także opera Mieczysława Weinberga.

„Rzecz o banalności miłości” opowiada o wybitnych filozofach niemieckich XX wieku - Hannah Arendt i Martinie Heideggerze a akcja osnuta jest wokół wywiadu, jaki Arendt ma udzielić na temat swojej książki o Eichmannie. „Eichmann w Jerozolimie. Rzecz o banalności zła” to obok reportażu sądowego z procesu Eichmanna również esej o mechanizmach państwa totalitarnego, mentalności jego twórców i sług.

BAGAŻE KULTURY… Bo bagaże pełne wspomnień i opowieści, rękopisów, książek, taśm filmowych, teatralnych fotosów, bo bagaże emigrantów, wyrzuconych, podróżników, poszukiwaczy. Bagaże i tożsamość ich właścicieli. Wielki temat XX i XXI wieku.

Poprzednie spotkania z cyklu:
- Ida Kamińska. Aktorka totalna .
- Agnieszka Holland. O kinie i innych rzeczach.

Rozmowę po pokazie spektaklu poprowadzi Remigiusz Grzela.

Spotkanie współorganizowane przez Agencję ADiT i Wydawnictwo ZNAK.

Wstęp wolny
Rezerwacja 22 850 56 56, 22 850 64 50