Aktualności

Jesteś tutaj

Aktualności

FESTIWAL SINGERA: OSTATNIA MIŁOŚĆ - SPEKTAKL

2014-08-23


„Ostatnia miłość” spektakl na podstawie opowiadania Izaaka Bashevisa Singera udramatyzowanego przez Walerego Muchariamowa. 

Ostatnia miłość plącze ze sobą losy czterech osób – mieszkańców Nowojorskiej kamienicy. Opowiada o niespodziewanej miłości, starego zamożnego człowieka – polskiego żyda, srogo doświadczonego przez los, w czasach Holokaustu. Samotny Harry wiedzie ustabilizowane i nudne życie, w towarzystwie swojego sekretarza - jedynego przyjaciela. 

Niespodziewane pojawienie się nowej sąsiadki w apartamencie za ścianą przywraca dawno utraconą wiarę w miłość. Wybuch uczuć pomiędzy dwojgiem ludzi daje szanse obojgu na nową jakość jesieni ich życia. Tej późnej miłości towarzyszy, nie tylko nadzieja na przyszłość, ale także, cała gama wątpliwości i przeciwstawnych sobie uczuć. Wszystko to, nie tylko emocjonalnie przemawia do widza, wzrusza go ale także i bawi –mamy bowiem tu do czynienia z typową tragikomedią i wspaniałym poczuciem humoru I. B. Singera.

Światowa premiera sztuki odbyła się w 2005r. w Izraelu z Samuelem Atzmonem Wircerem w roli głównej. Po blisko dziesięciu latach występujący w polskiej prapremierze Samuel Atzmon Wircer gra Harrego - w języku polskim - w języku swojego dzieciństwa w towarzystwie polskich aktorów.

Reżyseria - Adolf Szapiro
Tłumaczenie na polski - Monika Adamczyk Grabowska
Scenografia  - Aleksander Lisianski
Muzyka - Awi Beniamin
Kostiumy - Swietłana Berger, Bogdan Bodes
Asystent reż. i prowadzenie spektaklu - Małgorzata Chojnacka

Obsada:

Samuel Atzmon–Wircer - Harry Bendiner (Izrael)
Stefan Szmidt - Mark Terciwer
Alicja Jachiewicz–Szmidt - Etel Brokeles
Ewa Kozłowska  - Chawa

BILETY: 50/40 ZŁ. 

KUP BILET ONLINE