Aktualności

Jesteś tutaj

Aktualności

Festiwal Singera - „Remember” – projekt multimedialny Francesco Bruno Ensemble

„REMEMBER” – projekt multimedialny Francesco Bruno Ensemble poświęcony pamięci wielkiego włoskiego pisarza, poety i naukowca Primo Leviego 

Wystąpią: Francesco Bruno (gitara), Silvia Lorenzo (czytanie i wokal), Marco Rovinelli (instrumenty perkusyjne), Jacopo Ferrazza (kontrabas)

Twórcy projektu: Francesco Bruno (kompozytor), Iginio De Luca, Giovanni Bruno, we współpracy ze studentami Art Academy of Frosinone (oprawa multimedialna koncertu), Donatella Salta (koordynator projektu).

Francesco Bruno Ensemble

Projekt „Remember”, to dziejące się na żywo przedstawienie multimedialne, będące hołdem dla wielkiego włoskiego pisarza, poety i chemika z Piemontu we Włoszech, który w swojej twórczości przedstawił jedno z najważniejszych świadectw Holokaustu. Oprawą dla odczytywanych na scenie wierszy Primo Leviego będzie muzyka inspirowaną poetyckim uniwersum autora. Przejmujące świadectwo oraz błaganie o pokój wielkiego poety wyrażone jest językiem sztuki, poprzez poezję, muzykę i wykreowane efekty multimedialne.

„Remember” to wezwanie do tego, by pamiętać. Pamięć przywraca uwagę, pamięć jest niezbędna, gdyż niebezpieczeństwo jest wciąż wśród nas. Pewne jego przejawy mogą zmieniać kształt i kolor, ale odzwierciedlają te same cechy, które w przeszłości spowodowały ogrom cierpienia.

Duża scena Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138
Cena biletów – 50 zł, 40 zł