Aktualności

Jesteś tutaj

Aktualności

Koncert: ANNA RIVEIRO |„SEFARAD AL TANGO”

W programie Sefarad al tango”, nowym projekcie Anny Riveiro i towarzyszących jej muzyków pieśni sefardyjskie zabrzmią w nowej szacie muzycznej inspirowanej tangiem argentyńskim. Muzyka sefardyjska to muzyka Żydów zamieszkujących w średniowieczu Półwysep Iberyjski a Sefarad to hebrajska nazwa Hiszpanii. Program uzupełnią pieśni z kręgu kultury iberoamerykańskiej zaaranżowane przez zespół w rytmach tanga i milongi argentyńskiej. W tym wyjątkowym spektaklu muzycznym, mieniącym się różnorodnymi rytmami i barwami, kunszt wokalny i zmysłowy głos solistki (wszystkie pieśni są wykonywane w oryginalnym języku Sefardyjczyków ladino) oraz ekspresyjna gra muzyków wciągają słuchacza w pełen emocji dialog...

Wyboru pieśni do programu dokonała Anna Riveiro, charyzmatyczna wokalistka, solistka kantoralna, trenerka głosu, gitarzystka, producentka muzyczna śpiewa w wielu stylach i językach wykonując muzykę z różnych epok, tradycji i krajów. Stale koncertuje w Polsce i na świecie, współpracując z wybitnymi solistami i zespołami. Koncertowała m.in. w Izraelu, Meksyku, Hiszpanii, Francji, Anglii, Niemczech i we Włoszech. Jej interpretacje pieśni sefardyjskich uznane zostały za wzorcowe w programie UNESCO dotyczącego języków zagrożonych wymarciem.

Artystce towarzyszyć będą wszechstronny kontrabasista Wojciech Gumiński, multiinstrumentalista, aranżer, kompozytor Piotr Kopietz, jeden z kilku muzyków w Polsce grających na argentyńskim bandoneonie oraz jest jeden z niewielu artystów koncertujących na francuskiej akordinie oraz wirtuoz gitary klasycznej Michał Pindakiewicz.

Bilety do nabycia na: www.ewejsciowki.pl, www.teatr-zydowski.art.pl, w Biurze Obsługi Widzów, tel. 22 526 20 34; 22 850 64 50 lub 51 oraz w kasach Teatru Żydowskiego: przy ul. Senatorskiej 35, tel. 22 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. 22 850 56 56 (szczegółowe informacje na stronie www.teatr-zydowski.art.pl)

Scena letnia Teatru Żydowski ul.Senatorska 35
31 sierpnia 2022, godz.19:00

Impreza biletowana – 40 zł