Aktualności

Jesteś tutaj

Aktualności

Koncert Moniki Chrząstowskiej „Troszeczkę mi wstyd"

2023-08-28

„Wybitna polska aktorka Stanisława Celińska uważa, że piosenka to wewnętrzny imperatyw, by w minutę opowiedzieć całe życie. Wierzę głęboko, że wyruszymy w świat, w którym na chwilę zapomnimy, gdzie kończy się piosenka, a zaczyna życie…’’ – mówi Monika Chrząstowska.

Związana z Teatrem Żydowskim aktorka i piosenkarka, znana doskonale publiczności festiwalowej m.in. z przepięknego recitalu z piosenkami Wiery Gran, tym razem zaprasza w muzyczną podróż pełną żydowskich piosenek w nowych, jazzowych aranżacjach. Są to aranże pianistki, skrzypaczki i kompozytorki Aleksandry Tomaszewskiej, która z tang, ballad i kołysanek żydowskich wydobyła niepowtarzalne brzmienia. Podczas koncertu zabrzmią dźwięki jazz walca, bossa novy, latino czy tanga. Nie zabraknie też pięknych, żydowskich kołysanek w języku jidysz.

Specjalnie do tego projektu powstały polskie teksty autorstwa tekściarki, scenarzystki, autorki książek poetyckich Wiesławy Sujkowskiej, która sprawiła, że każda piosenka jest inna… Wyjątkowa! Tak jak i wyjątkowa będzie z pewnością ich interpretacja w wykonaniu Moniki Chrząstowskiej. O warstwę muzyczną koncertu zadbają fantastyczni jazzmani: Bartozzi Wojciechowski, Jarosław Kaczmarczyk, Marcin Jahr i Franciszek Wajdzik. Państwu pozostanie już tylko pozwolić się uwieść tym wszystkim dźwiękom…

Wystąpią: Monika Chrząstowska (wokal), Bartozzi Wojciechowski (kierownictwo muzyczne, bas), Jarosław Kaczmarczyk (saksofony), Franciszek Wajdzik (piano), Marcin Jahr (perkusja).

Bilety: http://bilety.teatr-zydowski.art.pl/rezerwacja/nienumerowane.html?id=596...