Aktualności

Jesteś tutaj

Aktualności

Koncert: OLGA AVIGAIL & TRIO KOL ISHE | „ŻYDOWSKIE PIEŚNI UKRAINY. SHPIL MIR A DUMKE!”

Shpil mir a dumke! to fascynująca muzyczna podróż do żydowskich sztetli Ukrainy. W programie koncertu Olgi Avigail Mieleszczuk znajdą się ludowe pieśni w jidysz, chasydzkie pieśni bez słów – niguny, ukraińskie przyśpiewki i utwory klezmerskie inspirowane ukraińskim folklorem. Nie zabraknie unikalnych, muzycznych perełek, znalezionych przez żydowskiego etnomuzykologa Mosze Beregowskiego, który w latach 20. podróżował przez Ukrainę z fonografem w ręku, szukając autentycznej muzyki jidisz Żydów ukraińskich. Oldze towarzyszy trio kobiece Kol Ishe (Głosy kobiece), które tworzą wybitne instrumentalistki: Marta Maślanka (cymbały), Gosia Szarlik (skrzypce) i Izabela Buchowska (wiolonczela).

Olga Avigail Mieleszczuk to artystka urodzona w Warszawie, mieszkająca na stałe w Jerozolimie I obecnie jedna z najważniejszych postaci światowej sceny jidisz. Pieśniarka, akordeonistka, badaczka wschodnioeuropejskich tradycji muzycznych, inicjuje projekty międzykulturowe z udziałem artystów z Polski, Izraela i Stanów Zjednoczonych. Wydała 5 płyt z muzyką żydowską i izraelską. Występuje na prestiżowych scenach i festiwalach w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Izraelu.

Bilety do nabycia na: www.ewejsciowki.plwww.teatr-zydowski.art.pl, w Biurze Obsługi Widzów, tel. 22 526 20 34; 22 850 64 50 lub 51 oraz w kasach Teatru Żydowskiego: przy ul. Senatorskiej 35, tel. 22 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. 22 850 56 56 (szczegółowe informacje na stronie www.teatr-zydowski.art.pl)

Scena letnia Teatru Żydowski ul.Senatorska 35
01 września 2022, godz.18:00

Impreza biletowana – 40 zł