Jesteś tutaj

Biogram

Ewa Galica

Ewa Galica

Studiuję na V roku reżyserii na Akademii Teatralnej w Warszawie. Wcześniej ukończyłam animację kultury oraz optykę biomedyczną. Pracę artystyczną staram się łączyć z działaniami społecznymi. Prowadzę warsztaty teatralne w ramach projektu Lanterna Futuri dla młodzieży z Czech, Niemiec i Polski. Odbywają się na wsi i bardzo mi to odpowiada.

Moje prace pokazywane były na festiwalach: iTSelF; Mozart Junior; Kontrapunkt; Pociąg do Miasta; Open The Door, 10. 11. i 12. Forum Młodej Reżyserii; FIST w Belgradzie; 43. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych; Kommen und Gehen w Goerlitz; Die-Wo-Spielen w Stuttgarcie.

Zdobyłam kilka nagród i wyróżnień.  Za spektakle ,,A ja żyję bardzo’’ oraz ,,Minuta w Ciemności’’ dwukrotnie otrzymałam nagrodę ,,Verba’’ Stowarzyszenia Autorów ZAiKS podczas 11. oraz 12. Forum Młodej Reżyserii. ,,A ja żyję bardzo’’ zostało wskazane jako Najciekawszy Debiut sezonu teatralnego 2022/2023 wg rankingu Miesięcznika Teatr. Za pracę ,,Minuta w Ciemności’’ otrzymałam nagrodę za najlepszą reżyserię Best Director Award na festiwalu FIST w Belgradzie.

Mam za sobą debiut dramatopisarski, dramat pt. ,,drzwi otwierają się’’, dzięki któremu zostałam laureatką konkursu M(ł)odsza Polska organizowanego przez Narodowy Teatr Stary w Krakowie. Mam nadzieję, że kiedyś jeszcze coś uda mi się napisać. Lubię to.

W moich dotychczasowych pracach pojawiały się postaci Cebul, Ziemniaków oraz Żuków Grabarzy. Obecnie, w Teatrze Żydowskim, pracuję nad sztuką o Psie. Lubię teatr, ale nie tylko i nie zawsze.