Aktualności

Jesteś tutaj

Aktualności

Nagroda dla Ernestyny Winnickiej za rolę w "Balkonie Goldy"

2023-03-27

Ernestyna Winnicka zdobyła nagrodę w Radiowym Festiwalu Teatralnym Monodram organizowanym przez Polskie Radio Rzeszów za główną rolę w „Balkon Goldy” w reż. Marty Miłoszewskiej. 

W finale znalazło się 10 spektakli z 44 zgłoszonych. Jurorzy: aktorka Ewa Błaszczyk, reżyserzy Grzegorz Kempinsky, Józef Opalski i Henryk Rożen oraz dziennikarz i realizator słuchowisk Andrzej Zajdel przyznali Grand Prix Andrzejowi Rogowi, związanemu z Teatrem STU w Krakowie za „Kamień na kamieniu", na kanwie powieści Wiesława Myśliwskiego. Nagrodę pierwszą otrzymała Ernestyna Winnicka za „Balkon Goldy", drugą - Piotr Zawadzki za „Audiencję", trzecią - Zuzanna Bernat za „Jordan". Organizatorzy chcieli, aby wspólnym mianownikiem wszystkich monodramów był szeroko pojęty temat zła i niesprawiedliwości, które nas otaczają, zarówno w codziennych relacjach międzyludzkich, jak i wielkiej polityce. 

Serdecznie gratulujemy Ernestynie Winnickiej zdobycia 1.nagrody, która przypadła jej dokładnie w roku jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej.